Felek przyjdzie na świat z połową serduszka. Potrzebuje pilnej operacji, by żyć!

Felek Smyl
Zbiórka zakończona

Felek przyjdzie na świat z połową serduszka. Potrzebuje pilnej operacji, by żyć!

Cel zbiórki:

Poród i operacja serduszka w klinice w Munster

Felek Smyl
Kraków, małopolskie
Wrodzona wada serca - HLHS
Rozpoczęcie: 30 Listopada 2021
Zakończenie: 15 Stycznia 2022

Opis zbiórki

14 lutego 2022 – data magiczna, planowany termin narodzin naszego wyczekiwanego synka – Felka. Dzień od lat obchodzony jako Święto Zakochanych. Od kiedy wiemy, że nasz synek urodzi się z połową serduszka, już zawsze dzień ten będzie dla nas ŚWIATOWYM DNIEM WIEDZY O WRODZONYCH WADACH SERCA.

Felek Smyl

Gdy lekarz potwierdził, że zostaniemy rodzicami oszaleliśmy ze szczęścia. Była to dla nas najwspanialsza wiadomość. Wiadomość, która całkowicie zmieniła nasze życie. Spełnienie marzeń o powiększeniu rodziny. 

Czas beztroskiej radości trwał do 20 tygodnia ciąży, po czym zmienił się w czas przepełniony strachem i niepewnością. Podczas badania prenatalnego usłyszeliśmy od Pani Doktor: „Nie mogę uchwycić obrazu czterech jam serca, trzeba to skonsultować”. Ogromny szok, przeraźliwy ból i strach, którego nie da się opisać słowami. 

Dodatkowe badania USG oraz Echo Serca Płodu potwierdziły, że Nasz Synek urodzi się z połową serduszka. To tak zwany HLHS (niedorozwój lewej komory serca), wada, która stanowi śmiertelne zagrożenie dla życia i wymaga wieloetapowego leczenia. Nasz świat runął i rozsypał się na milion kawałków, ale wiedzieliśmy, że musimy walczyć o życie Naszego Dziecka!

Felek Smyl

Po wielu konsultacjach zdecydowaliśmy się na oddanie życia Felka w ręce najlepszego specjalisty, wybitnego kardiochirurga dziecięcego – Profesora Edwarda Malca oraz jego zespołu z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej, Chirurgii Wad Wrodzonych Serca Universitätsklinikum w Münster. 

Profesor zakwalifikował Naszego Synka do leczenia i będzie o Niego walczył. Aby było to możliwe Felek musi urodzić się w Münster, gdzie wraz z pierwszym oddechem rozpocznie dramatyczną walkę. Otrzyma lek podtrzymujący życie i w ciągu pierwszych dni przejdzie skomplikowaną operację na otwartym serduszku.

Koszt porodu i pierwszej operacji to ponad 400 tysięcy złotych. Ta wartość zdecydowanie przekracza nasze możliwości, dlatego prosimy o pomoc… Czasu zostało już niewiele. Planowany termin porodu przypada na połowę lutego, ale w Münster musimy pojawić się cztery tygodnie przed terminem.

Bez operacji Feluś nie ma żadnych szans na życie. Prosimy, pomóż nam ratować życie naszego dziecka!

Michał i Marta – rodzice Felka

Felek Smyl

➡️. Licytacje dla Felka

💚 Felek i jego niezwykłe serduszko

Obserwuj ważne zbiórki