Pokonać ból i utrzymać sprawność – pomagamy Filipowi!

Filip Zagórowicz
Zbiórka zakończona

Pokonać ból i utrzymać sprawność – pomagamy Filipowi!

Cel zbiórki:

Konsultacja, zabieg fibrotomii, roczna rehabilitacja

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Studencka Młodzi-Młodym
Filip Zagórowicz, 18 lat
Częstochowa, śląskie
Zespół Sturge-Webera
Rozpoczęcie: 8 Października 2021
Zakończenie: 30 Czerwca 2023

Opis zbiórki

Filip od urodzenia zmaga się z bardzo nietypową postacią Zespołu Sturge-Webera. Naczyniakowatość twarzowo-mózgowa sprawia, że powstały zmiany naczyniowe w obrębie mózgu i zwapnienia naczyń żylnych. To najcięższa postać tej choroby w Polsce i Europie... Powoduje szereg objawów – Filip nie mówi, nie siedzi, nie chodzi, wymaga 24-godzinnej opieki.

Filip obecnie ma 16 lat. W swoim życiu przeszedł cztery skomplikowane operacje głowy, po których ustały zagrażające życiu bezdechy i napady padaczkowe. Niestety są też inne problemy...

Filip Zagórowicz

Aktualnie Filip wymaga przeprowadzenia zabiegu fibrotomii, który to ma na celu usunięcie przykurczy mięśni i stanów bólowych. Zabieg niweluje ból, umożliwia większy zakres ruchu, pozwala uzyskać nowe i poprawić poprzednie umiejętności motoryczne. Jednak najważniejsze dla rodzica jest to, że ułatwi codzienną pielęgnację syna.

Filip musi systematycznie ćwiczyć, żeby podtrzymać swoją sprawność ruchową, dlatego potrzebna jest mu również stała i wysokospecjalistyczna rehabilitacja.

Sami bez wsparcia nie jesteśmy w stanie zebrać środków na operację i rehabilitację po niej, dlatego prosimy o pomoc ludzi, którzy mają otwarte serca i chcą wesprzeć nas i nasze dziecko w tak trudnej walce o lepszą przyszłość...

Rodzice Filipa

Obserwuj ważne zbiórki