Naszym marzeniem jest, by Franek w przyszłości był samodzielny – potrzebne wsparcie❗️

Franek Borysewicz

Naszym marzeniem jest, by Franek w przyszłości był samodzielny – potrzebne wsparcie❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0446963
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Turnusy rehabilitacyjne, leczenie i rehabilitacja

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Na Jednej Nodze
Franek Borysewicz, 7 lat
Sokółka, podlaskie
Wada serca - ubytek przegrody przedsionkowo-komorowej, Zespół Downa, opóźniony rozwój psychomotoryczny, obniżone napięcie mięśniowe
Rozpoczęcie: 12 Stycznia 2024
Zakończenie: 12 Kwietnia 2024

Opis zbiórki

Franek urodził się 29 września 2016 roku z Zespołem Downa oraz wrodzoną wadą serca – ubytkiem przegrody przedsionkowo-komorowej (AVSD). W pierwszych minutach życia, wymagał wsparcia oddechowego oraz tlenoterapii, a w 3 miesiącu życia – przeszedł operację wady serca. W przyszłości prawdopodobnie czeka go kolejna, skomplikowana operacja. 

Obecnie Franek ma stwierdzoną także wadę wzroku – nadwzroczność i astygmatyzm oraz płaskostopie, koślawość kolan i stóp. Ma również obniżone napięcie mięśniowe, opóźniony rozwój mowy i języka, a także zaburzenia integracji sensorycznej. 

Franciszek Borysewicz

Na co dzień jest bardzo pogodnym, wesołym i towarzyskim dzieckiem. Niestety obecnie największą dla niego przeszkodą jest problem z komunikacją. Budowa aparatu mowy w przypadku osób z ZD często jest zaburzona: słabe napięcie mięśniowe, język jest zazwyczaj gruby, przerośnięty, bardzo często utrudnia on oddychanie, dlatego buzia bywa ciągle otwarta, trudności w pionizacji języka, wady zgryzu itd.

Ten jeden dodatkowy chromosom powoduje, że Franek uczy się wszystkiego dużo wolniej od swoich rówieśników. To, co innym przychodzi z łatwością, dla niego często jest przeszkodą, którą ciężko przeskoczyć. Dlatego systematyczna terapia jest niezbędna dla jego rozwoju. 

Franciszek Borysewicz

Terapia sprawia, że synek robi postępy. Jedne są większe, inne trochę mniejsze, ale dzięki ciężkiej i systematycznej pracy oraz Waszemu wsparci - ma szansę stać się kiedyś samodzielnym chłopcem!

Naszym największym marzeniem jest to, by Franek w przyszłości był jak najbardziej samodzielny, aby nigdy nie poczuł się odrzucony, a wręcz przeciwnie – był akceptowany w społeczeństwie i doceniany. By potrafił kontaktować się z innymi i był dla nich zrozumiały. Wiemy jednak, by nadgonić zaległości w rozwoju, Franek musi intensywnie ćwiczyć i wzmacniać mięśnie.

Franciszek Borysewicz

Obecnie synek musi być pod stałą opieką wielu specjalistów, m.in.: ortopedy, kardiologa, neurologa, okulisty, endokrynologa, gastrologa, laryngologa, fizjoterapeuty, neurologopeda…

Systematyczna terapia jest niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania. Niestety ceny turnusów i dodatkowych kosztów, które się z nimi wiążą, zwalają z nóg. Wasze wsparcie daje szansę na dalszy rozwój Franka.

Z góry, z całego serca dziękujemy za Wasze wsparcie!

Rodzice Franka

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0446963
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki