❗️Serduszko Frania może się zatrzymać w każdej chwili! Walczymy o jego życie!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 452 osoby
152 666 zł (100,63%)
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0063354 Franciszek
Zbiórka na cel
Operacja wady serca w Bambino Gesu u prof. Carottiego w Rzymie

Franciszek Soska, 2 latka

Wrocław, dolnośląskie

Wad serca - tetralogia Fallota

Rozpoczęcie: 25 Lutego 2020

15 Lutego 2021, 12:29
Dziękujemy!

Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim Darczyńcom, rodzinie znajomym, przyjaciołom za okazane wsparcie finansowe - to dzięki Wam udało się zebrać fundusze na ratowanie naszego serduszka. Jesteśmy dozgonnie wdzięczni.

Franciszek Soska

Wszystkim, którzy pomagali i pomagają naszemu synkowi dziękujemy. Nie byliście obojętni na los naszego dziecka. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel, za wiarę w drugiego człowieka, za bezinteresowną pomoc, za wsparcie, szczodry gest, okazane serce i wrażliwość! ❤️

Pokaż wszystkie aktualizacje

10 Lutego 2021, 12:51
❗️Otrzymaliśmy kosztorys ze szpitala. Pomocy!

Otrzymaliśmy nowe informacje z Kliniki Bambino Gesu w Rzymie!

Znamy już dokładną cenę operacji serduszka! Franek został też wpisany na listę dzieci ubiegających się o operację korekty wady w perspektywie około 2 miesięcy, co osobiście potwierdził mailowo prof. Adriano Carotti!

Franciszek Soska

W tym czasie musimy zebrać brakującą kwotę i przelać środki na konto kliniki, aby operacja mogła dojść do skutku! 

Dzięki pomocy wielu wspaniałych ludzi, którzy postanowili nam pomóc, jesteśmy już coraz bliżej – dziękujemy za to z całego serca i prosimy, zostańcie z nami do końca, by ratować serduszko Frania!

Serduszko Frania słabnie – poważna wada serca postępuje i sprawia, że jego życie jest coraz bardziej zagrożone. 18 lutego nasz synek skończył roczek, a to oznacza, że operacja serduszka powinna odbyć się już niedługo. Wysłaliśmy aktualne wyniki badania do profesora Carottiego – najlepszego specjalisty od wad, z którą urodził się Franio. Może być tak, że ze względu na wiek Franka będziemy musieli w ciągu miesiąca pojechać do Rzymu! Niestety – nie będzie to możliwe, jeżeli nie zapłacimy za operację. Prosimy, pomóż nam, by zdążyć z ratunkiem!

Franciszek Soska

O tym, że serce Frania jest bardzo chore, dowiedzieliśmy się jeszcze przed jego urodzeniem. Ciężko było mówić o radosnym oczekiwaniu na dziecko, kiedy dzień i noc towarzyszył nam strach. Spodziewaliśmy się, że zaraz po porodzie Franio zostanie zabrany na blok operacyjny. Na szczęście okazało się wtedy, że mimo wady, nie trzeba od razu operować. 

U Franka zdiagnozowano nieprawidłowości w budowie serca w postaci atrezji pnia płucnego (PA) z ubytkiem międzykomorowym (VSD) i naczyniem krążenia obocznego (MAPCA), co stanowi skrajną postać tetralogii Fallota. Dowiedzieliśmy, że naszego synka czeka długie, wieloetapowe leczenie i rehabilitacja. Boimy się, ale dla Frania jesteśmy wstanie znieść wszystko!

Nie mogliśmy wrócić do domu zaraz po porodzie tak jak inni rodzice. Franio został podłączony do specjalistycznej j aparatury, która kontrolowała pracę jego serduszka. Leżał wśród kabelków i wielkich maszyn, a my czuwaliśmy obok. Rozpoczęła się dokładana diagnostyka i leczenie. 

Franciszek Soska

Pierwsze dwa miesiące spędziliśmy w szpitalu – na zmianę, bo staraliśmy się łączyć opiekę nad Frankiem i jego 3-letnią siostrą Lilą. Przeżyliśmy pierwsza poważną diagnostykę w postaci cewnikowania serca. Przetrwaliśmy pierwsze wzloty i upadki. Staraliśmy się jak najlepiej zrozumieć, jak działa chore serduszko – uczyliśmy się, jak pielęgnować, monitorować i karmić chore na serce dziecko. Po dwóch miesiącach mogliśmy wreszcie wrócić do domu. Opuściliśmy szpital, ale nie zniknął lęk – wciąż nie wiedzieliśmy, co może przynieść jutro. Dla Frania każda infekcja jest zagrożeniem...

Dzisiaj, kiedy Franek skończył rok, przyszedł czas na kolejne cewnikowanie serca i decyzję o tym, jaką dokładnie operację wykonać. Postanowiliśmy zwrócić się do specjalistycznego referencyjnego ośrodka dla tego typu wad, a szczególnie skrajnych ich postaci, jakim jest szpital dziecięcy Bambino Gesu w Rzymie. 

Rozpoczęliśmy konsultacje dotyczące korekty wady z profesorem Adriano Carottim. Jeszcze nie otrzymaliśmy szczegółowego kosztorysu, ale wiemy już, że koszty będą mogły wynosić 40 tys. euro. Zdecydowaliśmy się już teraz zacząć zbierać środki, by nie okazało się, że jest za późno!

Franciszek Soska

Nasza walka o zdrowe serduszko Frania będzie długa, ale nie poddamy się nigdy! Obiecaliśmy sobie, że zrobimy wszystko, by jak najlepiej go leczyć i dać mu jak największe szanse na zdrową przyszłość. Boimy się, bo każdy błąd może kosztować zbyt wiele, dlatego prosimy o pomoc. Jeśli otrzymamy informację ze szpitala, że operować trzeba natychmiast, będziemy musieli jak najszybciej zapłacić cenę za zdrowe serduszko Frania. Prosimy, pomóż nam w tym...

Rodzice Franka, Ania i Jacek 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 452 osoby
152 666 zł (100,63%)
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0063354 Franciszek