Fundusz Najpierw Mieszkanie

NAJPIERW MIESZKANIE

Fundusz Najpierw Mieszkanie

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0230979
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Propagujemy ideę NM jako sposób na trwałe zakończenie bezdomności

Zgłaszający zbiórkę: Najpierw Mieszkanie
NAJPIERW MIESZKANIE
Rozpoczęcie: 3 Listopada 2022

Opis zbiórki

Co może czuć osoba doświadczająca bezdomności? Zwykliśmy unikać i odwracać wzrok, gdy w geście błagalnym ku nam wyciągnięte dłonie proszą o wsparcie.

W pierwszym odruchu czujemy złość, że ktoś śmie przerywać nam tworzony w głowie plan zakupów na dzisiejszy obiad. Następnie często czujemy oburzenie i niechęć. Idź do pracy, przestań pić, kupię ci bułkę, dam 2 zł - na tym zazwyczaj kończy się nasza solidarność społeczna. Unikamy, odchodzimy – to zrozumiałe, bo tak łatwiej.

Czym jest Fundusz Najpierw Mieszkanie?
Wierzymy, że dla ludzi, którzy wiele lat spędzili na ulicach i w pustostanach punktem wyjścia do pracy nad powrotem do zdrowia, aktywnego życia społecznego i w efekcie prawdziwego zakończenia długotrwałego kryzysu jest możliwość pobytu w mieszkaniu i skorzystania z pomocy wspierającego zespołu specjalistów.

Zamykany na własny klucz lokal z pokojem dziennym, szafką z kuchenką i mini łazienką zapewnia poczucie bezpieczeństwa niezbędne do zmierzenia się z trudnościami, które wcześniej latami trzymały w kleszczach bezdomności. Naszym marzeniem jest, aby każda osoba doświadczająca bezdomności lub nią zagrożona mogła liczyć na wsparcie. Po to jest Fundusz Najpierw Mieszkanie.

Dlaczego warto nas wesprzeć?
Pomoc dla osób doświadczających bezdomności powinna być przemyślana i całościowa. Ciepła zupa, obiad dają ulgę – ale nie rozwiązują problemu długofalowo. Do tego potrzebne jest mieszkanie i wsparcie. “Najpierw mieszkanie” – kończy bezdomność! To proste, ale dla niektórych kontrowersyjne. Nauczeni doświadczeniem innych krajów – wiemy, że metoda “Najpierw mieszkanie” jest skuteczna i w dłuższej perspektywie mniej kosztowna niż jej ignorowanie i dalsze zapewnianie wyłącznie schronisk, noclegowni i posiłku osobom, które i tak zostają na ulicy. Wierzymy, że potwierdzona skuteczność podejścia “Najpierw mieszkanie” spowoduje, że z czasem będzie to systemowe rozwiązanie dla osób doświadczających bezdomności w Polsce.

NAJPIERW MIESZKANIE

Co robimy?
- wspieramy realizację programów “Najpierw mieszkanie”na rzecz osób z doświadczeniem długotrwałej bezdomności i kryzysów zdrowia psychicznego,
- propagujemy ideę NM jako sposób na trwałe zakończenie bezdomności
- współtworzymy platformy wymiany doświadczeń i wiedzy o ,,Najpierw mieszkanie” w Polsce oraz na świecie.

Wesprzyj nasze działania. Z całego serca dziękujemy za każdą wpłatę!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0230979
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki