#GSKPOZJP

Wojtek Ch.
organizator skarbonki

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i z tej okazji chciałym zacząć naszą niezwykłą akcję :)

Kim jest wolontariusz? Wolontariat jest świadomą, dobrowolną działalnością podejmowaną na rzecz innych - i do tego pragnę Was zachęcić w tym cudownym świątecznym czasie!

Każdego dnia tworzymy kolejne karty historii GSK - lecz jej początki sięgają wielu lat wstecz. Pozwólcie, że przywołam sylwetkę Gertrude Elion, która zatrudniając się 78 lat temu w Burroughs Wellcome Laboratories (późniejszej części Glaxo Wellcome, dziś znanej jako  "nasze" GlaxoSmithKline), chyba nie przypuszczała, że wraz z dr. Georgem Hitchingsem stworzy tak wiele przełomowych leków, za które wraz z sir Jamesem Blackiem  otrzymali Nagrodę Nobla w roku 1981.

6-merkaptopuryna - brzmi obco? To właśnie ją do życia powołała Gertrude Elion i to właśnie ona przez lata stanowiła nadzieję u pacjentów z ALL - ostrą białaczką limfoblastyczną. Dziś medycyna poszła do przodu, ale terapia kosztuje - ta dla Michała jest niesamowicie droga.

Chciejmy na te Święta zrobić coś więcej - na co dzień, kierujemy się zasadą, że wszystko co robimy, robimy po to, by ludzie mogli osiągać więcej, czuć się lepiej i żyć dłużej.

Twoje 5zł, równowartość jednej książki albo przelanie kwoty na konto zbiórki zamiast kolejnego kubka grzanego wina na mieście może sprawić, że nasze motto przekujemy w realny czyn i uratujemy komuś życie!

Michał czeka na naszą pomoc - przyłączysz się? ;)

Wojtek Ch.

Wsparli

10 zł

Wpłata anonimowa

20 zł

Wpłata anonimowa

50 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

Wpłata anonimowa

zdrowia!
50 zł

Wpłata anonimowa

20 zł

Wpłata anonimowa

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
60%
600 zł Wsparło 16 osób CEL: 1 000 ZŁ