PODARUJ DZIECIOM RADOŚĆ

Sylwia Śpiewak
organizator skarbonki

                           Radość jest najlepszym lekarstwem!

Sylwia Śpiewak

Śmiech stymuluje wydzielanie tzw. hormonów szczęścia, a w tym najbardziej znanych endorfin jednocześnie zmniejszając poziom hormonów stresu, których niszczycielskie działania są powszechnie znane. 

Sylwia Śpiewak

Śmiech poprawia przemianę materii i reguluje prace jelit. Kiedy śmiejemy się, oddychamy znacznie głębiej niż normalnie, dzięki czemu doskonale dotleniamy organizm oraz sprzyjamy oczyszczaniu organizmu. 

Sylwia Śpiewak

Śmiech dobrze wpływa na układ krążenia oraz reguluje ciśnienie krwi. 

Sylwia Śpiewak

Śmiech wspomaga układ odpornościowy. Śmiech zmniejsza ryzyko odrzucenia przeszczepionego organu. 

Sylwia Śpiewak

Jak co roku Fundacja HCPT Polska planuje zapewnić swoim podopiecznym niezapomniane i pełne radości Święta Wielkancy. 

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 4 w Krakowie, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Łanowej w Krakowie, pacjenci oddziału onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, a także chore i niepełnosprawne dzieci z Warszawy i Dębicy mają szansę spędzić Wielkanoc w radosnej atmosferze. Mają szansę smiać się wraz z tysiącami innych dzieci, które są w podobnej sytuacji jak one, W Lourdes w trakcie Wielkanocy spotykają się tysiące niepełnosprawnych i chorych dziedzi z całego świata- podopiecznych Fundacji HCPT Polska.

Sylwia Śpiewak

Dla niektórych z podopiecznych fundacji, którzy byli z nami w Lourdes w poprzednich latach była to pierwsza szansa na wyjazd gdziekolwiek. Do tej pory ich podróże odbywały się między domem a szpitalem. Codzienność innych ograniczała się do Domu Pomocy Społecznej. Jeszcze inni nie wiedzieli, że będą w stanie pokonać bariery i udać się do miejsca, które wydaje się dla nich nieosiągalne. Niektórzy pierwszy i jedyny raz lecieli samolotem. 

Sylwia Śpiewak

Niezależnie jednak od tego jak trudną codzienność nasi podopieczni zostawiają w domu, tydzień w Lourdes jest dla nich niezapomnianym przeżyciem- przygodą życia. Nasi wolontariusze dbają o to, aby każdego dnia dzieci mogły się śmiać i bawić. Czas ten pozwala odnaleźć radość, wywołać uśmiech na twarzach, na których do tej pory gościł on rzadko. 

Sylwia Śpiewak

Po Wielkanocy w Lourdes wszyscy wracają do domów silniejsi. Przestają się bać wyzwań jakie stawia codzienność. Pielęgnują w sercach wspomnienia, które dodają im sił.

Pomóż nam zrezalizować marzenia kolejnych dzieci. Pomóż nam wywołać uśmiech na ich twarzach, Pomóż nam śmiać się z nimi!

Sylwia Śpiewak

Sylwia Śpiewak

Sylwia Śpiewak

https://www.facebook.com/hcptpolska/

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

Anonimowy Pomagacz

Miłej podróży! Z Bogiem :)
10 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Anonimowy Pomagacz

2 600 zł

Anonimowy Pomagacz

Dubai
50 zł

Anonimowy Pomagacz

Wszystko będzie dobrze ! :) ??

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
100%
16 350 zł Wsparło 168 osób CEL: 16 350 ZŁ