Pomóż Kambodży przetrwać pandemię!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 389 osób
85 526,74 zł (68,05%)
Zbiórka na cel
"Paczki przetrwania" dla rodzin z Kambodży w czasie pandemii

Smiling Gecko Cambodia

Kâmpóng Chhnăng

Ubóstwo

Zakończenie: 30 Grudnia 2020

Organizacja Smiling Gecko Cambodia niesie pomoc w jednym z najbiedniejszych regionów Kambodży. W kraju, gdzie przeciętna długość nauki trwa dwa lata, Smiling Gecko założyła szkołę, w której dzieci oprócz nauki otrzymują wyżywienie, dostęp do czystej wody, ubrań i pomocy naukowych. Oprócz szkoły Smiling Gecko zatroszczyła się również o boiska, farmę rybną, pola uprawne, warsztat stolarski i hotel. Celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której lokalna społeczność będzie mogła stanąć na nogi i być samowystarczalna. 

Smiling Gecko Cambodia

Prawdziwa skala pandemii nie jest znana, ponieważ ludność Kambodży nie jest testowana na obecność koronawirusa w ilościach, które byłyby miarodajne.

Z powodu pandemii szkoły musiały zostać zamknięte. Wychowankowie Smiling Gecko stracili dostęp do edukacji, jedzenia, wody i pomocy naukowych.

Smiling Gecko Cambodia

Z powodu pogarszającej się sytuacji planujemy wydawać lokalnej społeczności tzw. "Paczki Przterwania" składające się z żywności, wody pitnej, środków czystości i środków ochrony osobistej niezbędnych w dobie pandemii. Jedna paczka to koszt 35 dolarów na rodzinę. Potrzebujemy pomocy m. in. w sfinansowaniu paczek dla dzieci uczęszczających do szkoły w Tbeng Khpous w prowincji Kâmpóng Chhnăng, których rodziny są pozbawione możliwości zarobku z powodu pandemii COVID-19.

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 389 osób
85 526,74 zł (68,05%)