Hipoterapia dla weteranów Ukrainy

NOWA NADZIEJA

Hipoterapia dla weteranów Ukrainy

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0214601
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Stwórzmy spokojną oazę dla doświadczonych wojną i cierpieniem

Zgłaszający zbiórkę: Nowa Nadzieja
NOWA NADZIEJA
Rozpoczęcie: 21 Lipca 2022

Opis zbiórki

Wraz z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy wspieramy wolontariuszy, którzy zajmują się hipoterapią dla weteranów. Niestety, ze względu na wojnę konie straciły swój dom... Obecnie zwierzęta wraz z wolontariuszami oraz terapeutami pracują z żołnierzami, którzy zostali poszkodowani w czasie wojny.

NOWA NADZIEJA

Ludzie, których poznaliśmy, są niesamowicie pozytywni i pomimo swoich przeżyć i trudności — uśmiechnięci. Bohatersko bronili swojej ojczyzny, rodzin i współobywateli, przypłacając to własnym zdrowiem fizycznym i psychicznym, co zmotywowało nas do wsparcia tego projektu zarówno pracą własnych rąk, jak i środkami finansowymi.

NOWA NADZIEJA

Jeżeli chcesz pomóc razem z nami w terapii ukraińskich żołnierzy, a z czasem i innych osób, które ze względu na uszczerbek na zdrowiu psychicznym i fizycznym nie są w stanie stanąć na nogi, możesz wesprzeć projekt finansowo.

Założenia są bardzo proste:

➡️ Początkowa faza to utrzymanie poziomu terapii (opłacenie stajni, fizjoterapeutów).

➡️ Następnym krokiem będzie rozszerzenie pomocy na większą ilość poszkodowanych.

➡️ Finalnie planujemy zorganizować bezpieczną przystań, w której zarówno zwierzęta jak i podopieczni będą mieli możliwość powrotu do zdrowia.

➡️  Taka przystań w najbliższym czasie będzie organizowana w Karpatach, gdzie początkowo sezonowo, a potem całorocznie będzie możliwość kontynuowania hipoterapii.

---

Organizator: Fundacja Nowa Nadzieja działa od 2012 roku. W obliczu napaści Rosji na niepodległą Ukrainę postanowiliśmy skierować pomoc w konkretne miejsca, konkretnych instytucji i realizacji konkretnych, wskazanych celów. Koordynatorem powyższego projektu po stronie ukraińskiej jest Fundacja Відроджена надія (Odrodzona Nadzieja). Aktywnie działamy na rzecz pomocy pokrzywdzonym również na wielu innych polach. 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0214601
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki