Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

4 Stałych Pomagaczy
Michał Kalista
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Rzeszów, podkarpackie

Jako Fundacja funkcjonujemy głównie dzięki życzliwości naszych Darczyńców. Zbliża się Boże Narodzenie - czas przygotowywania paczek dla naszych Podopiecznych. RAZEM sprawmy, aby święta były dla nich wyjątkowe. 

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją, działającą na terenie województwa podkarpackiego. Została powołana w 2006 r., aby objąć opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Fundacja stale poprawia zakres opieki nad chorymi dziećmi i obecnie prowadzi działalność w kilku obszarach.

Naszą główną formą opieki jest Domowa Opieka Hospicyjna. Wiemy, że dziecko nawet jeśli jest nieuleczalnie chore, to właśnie w domu czuje się najbezpieczniej, pod opieką najbliższej i kochającej rodziny.

Niestety są sytuacje, gdy dziecko nie może przebywać w swoim domu i aby zapewnić mu najlepszą opiekę w 2011 roku, uruchomiliśmy Hospicjum Stacjonarne, które mieści się na ul. Lwowskiej 132 w Rzeszowie.  Pod opieką stacjonarną możemy mieć 35 dzieci. Są to dzieci, które z powodów zdrowotnych, lub z powodu innych przyczyn losowych nie mogą mieszkać w swoich domach rodzinnych. My zapewniamy im opiekę 24 godziny na dobę, równocześnie stwarzając choćby namiastkę domu.

Dodatkowo uruchomiliśmy Hospicjum Perinatalne, aby pomóc tym rodzinom, które dowiadują się, że dziecko, na które czekają, jest nieuleczalnie, lub bardzo ciężko chore. W ramach tego hospicjum oferujemy specjalistyczne konsultacje z lekarzem, opiekę psychologiczną, duchową, a także wsparcie w żałobie.

Z racji tak trudnej sytuacji, jaką jest odejście dziecka, w naszej Fundacji działa Grupa Wsparcia dla Rodziców w żałobie. Otaczamy opieką rodziców naszych Podopiecznych, a także rodziców dzieci spoza naszej Fundacji. Oferujemy wsparcie psychologiczne i duchowe na każdym etapie żałoby.

Jako zespół staramy się wspierać zarówno dziecko jak i jego rodzinę, wiedząc z jak wieloma problemami muszą się zmierzyć, staramy się maksymalnie odciążyć rodzinę m.in. wypożyczając bezpłatnie sprzęt, niezbędny w opiece nad dzieckiem chorym  (m.in. koncentratory tlenu, ssaki, materace przeciwodleżynowe itp.)

W naszym Hospicjum funkcjonuje Centrum Wolontariatu, w ramach którego wolontariusze medyczni oraz akcyjni starają się jak najlepiej dbać o potrzeby naszych Podopiecznych.

Jako Fundacja prowadzimy także Regionalną Placówkę Opiekuńczo-Terapeutyczną "Tęczowy Domek", w której obecnie mieszka 20 dzieci. Kierowane są do naszej placówki przez Sąd,  ponieważ ze względu na swój stan zdrowia i stopień niepełnosprawności nie mogą przebywać w Domu Dziecka lub innej placówce opiekuńczej. Staramy się zapewnić im jak najlepszą opiekę i stworzyć namiastkę prawdziwego domu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci niepełnosprawnych, w naszej placówce utworzyliśmy również Poradnie Specjalistyczne: pulmonologiczną, rehabilitacyjną, chirurgiczną oraz stomatologiczną w znieczuleniu ogólnym.

Dla nas najważniejsze jest dziecko!

Fundacja Podkarpackie Hospicjum Dla Dzieci 
35-301 Rzeszów, ul. Lwowska 132

4 Stałych Pomagaczy
Michał Kalista
50 zł miesięcznie