Zbieramy na drzwi do hospicjum Via Spei. Prosimy o wsparcie.

Fundacja Kromka Chleba
organizator skarbonki

Anna Czech

Pandemia zaskoczyła wszystkich, przewartościowała nasze życie, ale też bardzo utrudniła nam dokończenie budowy hospicjum stacjonarnego Via Spei w Tarnowie dla osób umierających na choroby nowotworowe. Czas epidemii się skończy, zostaną jednak dotychczasowe problemy osób cierpiących na nowotwory. Nie możemy zostawić ich w obliczu nieuleczalnej choroby, tuż przed metą budowy. Działamy dalej i wierzymy, że nam w tym pomożecie.

Dotychczas organizowaliśmy zbiórki publiczne, wydarzenia charytatywne takie koncerty, spektakle czy pikniki, teraz jest to niemożliwe. Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Nie tracimy jednak nadziei.

Jesteśmy na samym finiszu budowy hospicjum Via Spei. Według harmonogramu powinniśmy już montować drzwi w pomieszczeniach. Potrzebujemy zakupić 89 sztuk skrzydeł drzwiowych wewnętrznych. Na część prac otrzymaliśmy wsparcie, jednak do całości brakuje nam 15 tys. zł.

Zakupione drzwi zostaną zamontowane do pokoi chorych, do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, do pomieszczeń administracyjnych, do pokoi lekarzy, pielęgniarek, gabinetów, do pomieszczeń gospodarczych (zmywalnia, pralnia, magazyny, odpady).

Każda pomoc jest dla nas cenna. Liczymy na Wasze dobre serca.

 

Anna Czech

Anna Dymna: „To będzie piękne miejsce. Bardzo ciężko zbierać pieniądze na taka inicjatywę. Rozumiem to, bo ludzie nie chcą rozmawiać o śmierci. Tymczasem każdy z nas może stanąć w obliczu sytuacji, w której nie będzie już ratunku. Cudownie byłoby umierać we własnym domu, ale to jest niemożliwe w wielu wypadkach. Hospicja powinny nam go zastąpić. Więc teraz tylko namawiam wszystkich, by każdy te 10 zł dał i żeby to hospicjum w Tarnowie było jak najszybciej.”

O hospicjum Via Spei

Z potrzeby serca, bez zapewnionych stałych źródeł finansowania i dużych dotacji, ale z pomocą Opatrzności Bożej i wielu ludzi dobrej woli, Fundacja Kromka Chleba w Tarnowie (Woj. Małopolskie), prowadzi budowę pierwszego w mieście stacjonarnego hospicjum Via Spei, dla osób terminalnie chorych na nowotwory i ich rodzin.

Anna Czech

Zobacz FILM - stan budowy w lutym 2020r.

W Małopolsce brak jest wystarczającej liczby łóżek opieki paliatywnej. W samym Tarnowie i w powiecie tarnowskim brakuje stacjonarnego ośrodka opieki hospicyjnej, a skalę potrzeb obrazuje to, że na nowotwory umiera tutaj blisko 300 osób każdego roku.

Hospicjum Via Spei powstaje dzięki ludziom o wielkich sercach, którzy bezinteresownie przyłączają się i mają udział w tworzeniu miejsca, które otoczy osoby cierpiące opieką medyczną, psychologiczną i duchową. Dzięki wsparciu ze strony firm, osób prywatnych i instytucji budowa jest już prawie na ukończeniu.

Via Spei czyli Droga Nadziei będzie domem dla ludzi cierpiących, który został zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb osób dotkniętych nieuleczalną chorobą i zapewnieniu im w pełni bezpłatnej, profesjonalnej opieki medycznej i duchowej. Według założenia architektonicznego powstające hospicjum oparte jest na planie niedomkniętego okręgu. W okręgu wewnętrznym znajduje się m. in. 19 samodzielnych pokoi dla chorych, umożliwiających przebywanie w gronie najbliższych. Każdy z pokoi będzie wyposażony w nowoczesne łóżka dostosowane do potrzeb pacjentów, klimatyzację, aneks kuchenny, i wyposażenie umożliwiające rodzinie i bliskim czuwanie przy chorym. W okręgu zewnętrznym usytuowana będzie strefa lekarsko-zabiegowa - wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Przewidziano także utworzenie ogrodu, mając na względzie zapewnienie chorym chwil ukojenia i wytchnienia w otoczeniu zieleni.

Fundacja Kromka Chleba podjęła się tego trudnego zadania jakim jest budowa hospicjum Via Spei, nie rezygnując ze swoich dotychczasowych zadań statutowych, jakimi są: pomoc osobom bezdomnym (prowadzimy dla nich łazienkę i noclegownię, organizujemy świąteczne spotkania) oraz działalność na rzecz osób starszych poprzez Tarnowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jedynie niewielką część pozyskanych środków przeznaczamy na obsługę administracyjną działalności Fundacji. To, co na bieżąco pozyskujemy, przeznaczmy w maksymalnie możliwym stopniu na działalność statutową – w tym szczególnie na budowę hospicjum.

Anna Czech

Wsparli

1 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

X zł

Anna Garbacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

dziekujemy
25 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
5%
814,70 zł Wsparło 21 osób CEL: 15 000 ZŁ