Pomóż nam wyposażyć salę terapii zajęciowej

Wyposażenie sali terapii zajęciowej
Zbiórka zakończona

Pomóż nam wyposażyć salę terapii zajęciowej

Cel zbiórki:

JAPFEST i DPS św. ROCHA zbiórka pieniędzy na wyposażenie sali terapii zajęciowe

Wyposażenie sali terapii zajęciowej
Rozpoczęcie: 14 Lipca 2023
Zakończenie: 15 Sierpnia 2023

Opis zbiórki

Pragnę podzielić się z Wami wyjątkową historią, która dzieje się tu, w naszym Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży, prowadzonym przez Siostry Serafitki. To tutaj, codziennie, troszczymy się o 56 podopiecznych, którzy nieustannie uczą nas o siłach, które drzemią w człowieku i o potędze miłości.

Wyposażenie sali terapii zajęciowej

Dzisiaj pragniemy poprosić Was o pomoc. Marzymy o czymś niezwykłym. Chcemy stworzyć dla naszych podopiecznych najpiękniejsze zaplecze pomocy dydaktycznych, które pozwoli im odkryć świat poprzez każdy zmysł. Szczególną uwagę chcemy poświęcić tym, którzy borykają się z głęboką, sprzężoną niepełnosprawnością, aby mogli doświadczyć pełni życia we wszystkich jego aspektach.

Wyposażenie sali terapii zajęciowej

Potrzebujemy Waszej pomocy w zebraniu środków na wyposażenie sali terapii zajęciowej w niezbędny sprzęt do zajęć. Sala terapii zajęciowej, to miejsce, gdzie czarodziejami są terapeuci, a magią jest praca nad przywróceniem lub optymalizacją sprawności fizycznej, psychicznej i umysłowej.

To w tej sali budujemy fundamenty, które pozwalają naszym podopiecznym odnaleźć się w świecie, którego barwy i dźwięki mogą nie zawsze być im dostępne. Ale nie poddajemy się. Dążymy do wypracowania funkcji zastępczych i niezależności, tak aby nasze dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w społeczeństwie i otaczającym je świecie.

Potrzebny sprzęt pomoże nam dotrzeć do najgłębszych zakamarków zmysłów naszych podopiecznych. To dzięki niemu uczymy ich odczuwać, eksplorować, tworzyć i się rozwijać.

Wyposażenie sali terapii zajęciowej

Będziemy mogli doskonalić pamięć wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową i poszerzać krąg zainteresowań naszych wychowanków. To inwestycja w ich przyszłość, w ich poczucie własnej wartości, w ich emocjonalne bogactwo.

Razem możemy uczynić to miejsce wyjątkowym i pełnym magii. Razem możemy dać naszym podopiecznym narzędzia, które pozwolą im rozwijać się i cieszyć każdym dniem. Razem możemy stworzyć przestrzeń, gdzie każde dziecko poczuje się wyjątkowe i docenione.

Serdecznie cieszymy się z inicjatywy zbiórki charytatywnej, którą razem z organizatorami festiwalu japońskiej motoryzacji JAPFEST – Marty i Michała Jakubek - podejmujemy.

To wspólne działanie pozwoli nam osiągnąć nasz zamierzony cel! Razem możemy zdziałać wielkie rzeczy!

Obserwuj ważne zbiórki