Marzenie, które odmieni okrutny los

Joachim Duut
Zbiórka zakończona

Marzenie, które odmieni okrutny los

Cel zbiórki:

Założenie myjni pojazdów

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja DZIECI AFRYKI
Joachim Duut, 28 lat
Gushiegu, Ghana
Rozpoczęcie: 16 Grudnia 2020
Zakończenie: 26 Marca 2021

Rezultat zbiórki

Czy wiesz, jak wiele potrzeba, by zmienić czyjeś życie na lepsze? Nie, to wcale nie ogrom poświęconego czasu, sił czy pieniędzy. Wystarczy serce, które pali się do czynienia dobra, a konkretnie 67 wielkich serc, które wsparły Joachima!

To dzięki Wam możemy dziś pisać te słowa. To dzięki Wam patrzymy na zdjęcia ze łzami wzruszenia. To dzięki Wam w życiu Joachima i całej jego wioski zaświeciło słońce.  Nie to, które parzy skórę - na jego brak nigdy nie narzekali. Ale to, które rozgrzewa serce i dodaje siły!

Myjnia dla motocykli działa prężnie, a zarobione w niej pieniądze pozwalają na dalsze inwestycje - sklep elektryczny i zatrudnienie większej ilości pracowników. Na razie to marzenia, ale pokazaliście nam, że każde marzenie można spełnić, za co z całego serca dziękujemy!

Joachim Duut

Opis zbiórki

Dać wędkę, nie rybę – wesprzyj marzenie Joachima. Kilka słów o Joachimie. Joachim Duut ma 25 lat. Mieszka w Gushiegu w Ghanie. Wychowuje go matka. Joachim ma sześcioro rodzeństwa. Pomimo bardzo skromnych warunków ukończył Tamale Technical University, zdobywając wykształcenie elektrotechniczne. Joachim stoi u progu dorosłości. Teraz chce spłacić „dług” wobec swojej społeczności i pomóc matce w utrzymaniu rodziny. Joachim wie jak to zrobić. Przygotował bardzo konkretny biznesplan, który naszym zdaniem ma duże szanse na powodzenie. Biznesplan Joachima. Joachim marzy o założeniu małej myjni motocykli i innych pojazdów w Bandaya-Gushiegu w północnym regionie Ghany, gdzie mieszka ze swoją rodziną. Firmę nazwie Duut Enterprise.

Część zysków zainwestuje w sklep z artykułami elektrycznymi, prowadzący również usługi w zakresie zgodnym z wykształceniem mężczyzny. Joachim zbadał rynek, w najbliższym obszarze nie ma myjni, natomiast w związku z rozbudową okolicy rośnie zapotrzebowanie na tego typu usługi. Joachim posiada skromny wkład finansowy, środki, które zdołał odłożyć, pragnie zainwestować w zakup terenu wzdłuż drogi, na którym powstanie myjnia, są one jednak niewystarczające na jej budowę i uruchomienie. Jak i dlaczego warto pomóc Joachimowi? Joachim potrzebuje wsparcia finansowego. Szczegółowo obliczył koszt inwestycji. Brakująca kwota, której potrzebuje do rozpoczęcia działalności to około 1 tys. euro. 

Joachim Duut

Joachim planuje zatrudnić dwóch pomocników - chłopców, którzy jak kiedyś on sam potrzebują pieniędzy, by wesprzeć własną edukację. Po kilku miesiącach część zysków zostanie zainwestowana w otwarcie sklepu elektrycznego. Joachim będzie przyuczał swoich pracowników w kierunku prowadzenia prostych usług elektrotechnicznych. Dlaczego firma Joachima jest wyjątkowa? Firma Joachima zapewni utrzymanie jego rodzinie, ale też wspomoże lokalną społeczność. Po sześciu miesiącach działalności plan Joachima zakłada przeznaczenie 20% zysków na działalność szkoły Dzieci Afryki nr 1 im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli, która otworzyła mu szansę na lepsze życie i niezależność. Dla nas to zaledwie kilka tysięcy złotych, dla Joachima i społeczności, w której żyje to szansa na godne życie i lepszą przyszłość. Pomożesz urzeczywistnić marzenie Joachima?

Obserwuj ważne zbiórki