Marzenie, które odmieni okrutny los

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 67 osób
4 914 zł (100,4%)
Zbiórka na cel
Założenie myjni pojazdów

Joachim Duut, 26 lat

Gushiegu, Ghana

Zakończenie: 26 Marca 2021

Dać wędkę, nie rybę – wesprzyj marzenie Joachima. Kilka słów o Joachimie. Joachim Duut ma 25 lat. Mieszka w Gushiegu w Ghanie. Wychowuje go matka. Joachim ma sześcioro rodzeństwa. Pomimo bardzo skromnych warunków ukończył Tamale Technical University, zdobywając wykształcenie elektrotechniczne. Joachim stoi u progu dorosłości. Teraz chce spłacić „dług” wobec swojej społeczności i pomóc matce w utrzymaniu rodziny. Joachim wie jak to zrobić. Przygotował bardzo konkretny biznesplan, który naszym zdaniem ma duże szanse na powodzenie. Biznesplan Joachima. Joachim marzy o założeniu małej myjni motocykli i innych pojazdów w Bandaya-Gushiegu w północnym regionie Ghany, gdzie mieszka ze swoją rodziną. Firmę nazwie Duut Enterprise.

Część zysków zainwestuje w sklep z artykułami elektrycznymi, prowadzący również usługi w zakresie zgodnym z wykształceniem mężczyzny. Joachim zbadał rynek, w najbliższym obszarze nie ma myjni, natomiast w związku z rozbudową okolicy rośnie zapotrzebowanie na tego typu usługi. Joachim posiada skromny wkład finansowy, środki, które zdołał odłożyć, pragnie zainwestować w zakup terenu wzdłuż drogi, na którym powstanie myjnia, są one jednak niewystarczające na jej budowę i uruchomienie. Jak i dlaczego warto pomóc Joachimowi? Joachim potrzebuje wsparcia finansowego. Szczegółowo obliczył koszt inwestycji. Brakująca kwota, której potrzebuje do rozpoczęcia działalności to około 1 tys. euro. 

Joachim Duut

Joachim planuje zatrudnić dwóch pomocników - chłopców, którzy jak kiedyś on sam potrzebują pieniędzy, by wesprzeć własną edukację. Po kilku miesiącach część zysków zostanie zainwestowana w otwarcie sklepu elektrycznego. Joachim będzie przyuczał swoich pracowników w kierunku prowadzenia prostych usług elektrotechnicznych. Dlaczego firma Joachima jest wyjątkowa? Firma Joachima zapewni utrzymanie jego rodzinie, ale też wspomoże lokalną społeczność. Po sześciu miesiącach działalności plan Joachima zakłada przeznaczenie 20% zysków na działalność szkoły Dzieci Afryki nr 1 im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli, która otworzyła mu szansę na lepsze życie i niezależność. Dla nas to zaledwie kilka tysięcy złotych, dla Joachima i społeczności, w której żyje to szansa na godne życie i lepszą przyszłość. Pomożesz urzeczywistnić marzenie Joachima?

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 67 osób
4 914 zł (100,4%)