Łączymy siły i budzimy Joannę ze śpiączki! #WakeUpJoanna

Zbiórka na cel: Półroczna terapia w Polskim centrum rehabilitacji funkcjonalnej, zakup sprzętu
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 624 osoby
101 554 zł (56,62%)
Brakuje jeszcze 77 808 zł
Wesprzyj

Joanna Turkowska, 46 lat

Warszawa, mazowieckie

stan po wypadku, śpiączka

Rozpoczęcie: 10 Września 2018
Zakończenie: 10 Marca 2019

To była próba jak wiele innych. Warszawska Szkoła Filmowa. Joanna przygotowywała studentów do spektaklu dyplomowego. W scenie czwartej pojedynek na szpady... Nagle jedna ze szpad popsuła się, ostrze, oderwane od rękojeści, odskoczyło trafiając Joannę w skroń.

Jedna chwila, jeden moment... i całe dotychczasowe życie się zmienia. Aktorka upadła, tracąc przytomność. Nie odzyskała jej do dziś.

Joanna Turkowska

Studenci zadzwonili po pogotowie. Zadziałali błyskawicznie. Karetka na sygnale zawiozła aktorkę do Szpitala Bielańskiego. Joanna trafiła na stół operacyjny, gdzie lekarze ratowali jej życie. Przeszła dwie bardzo poważne operacje.

To była sobota, 9 czerwca. Od tego czasu Joanna pozostaje w śpiączce.

Joanna Turkowska jest aktorką, trenerem aktorskim, wykładowcą, artystką, tłumaczką, lektorką. Przed wypadkiem Joanna była wulkanem energii. Towarzyska, pełna życia. Studenci ją uwielbiają. Współpracuje z Warszawską Szkołą Filmową, Państwową Akademią Muzyczną w Łodzi, Kinem Muranów, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Watchout Studio, Szkołą Tańca Astra, Ośrodkiem Tu i Teraz w Kawkowie, Galerią Zachęta i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Jest współzałożycielką grupy Teatro Comunale’ale i twórczynią autorskich programów warsztatów aktorskich “Character Deconstruction” i “Pięć Wymiarów Pustki”.

Joanna Turkowska

Jest zapaloną turystką. Każdą wolną chwilę przeznacza na spacer po lesie, spływ kajakowy, rower, góry... Zdobyła prawie wszystkie szczyty Korony Gór Polskich, w tym Rysy... brakuje jej trzech... tego lata planowała je zdobyć...

Joanna Turkowska

Lewa strona jej ciała jest sparaliżowana – opowiada siostra Joanny. Początki były niezwykle trudne, jej stan był bardzo zły... Mogliśmy być przy niej tylko 2 godziny dziennie i bardzo się o nią baliśmy. Joanna ma jednak silny organizm i dzielnie walczyła o życie! Nie poddała się nawet na minutę! Już kilka dób po operacji zaczęła samodzielnie oddychać. Rana goiła się dobrze. Teraz, kiedy możemy być przy cały czas, widzimy, jakie robi postępy. Po miesiącu od wypadku zaczęły pojawiać się impulsy w sparaliżowanych kończynach!

Wiemy, że Joanna się obudzi, że do nas wróci. To tytan pracy. Wykona ją jak zawsze - z całą pasją, poświęceniem i zaangażowaniem, nie bacząc na pot i łzy. Nasza rola to pomóc jej tak, jak możemy - potrzebna jest intensywna i kosztowna rehabilitacja, aby nawiązać z nią kontakt i stopniowo przywracać przytomność.

Joanna Turkowska

W tej chwili Joanna przebywa w Krakowie, w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej, gdzie nad poprawą jej stanu pracuje cały zespół specjalistów. Niestety, tak intensywna praca pochłania ogromne koszty, około 25 000 zł miesięcznie. Dlatego zwracamy się do Was - wspaniałych ludzi, znajomych i nieznajomych, abyście pomogli zgromadzić środki na wielkie budzenie...

Ona musi się obudzić! Joanna musi wrócić na scenę, na plan, na salę prób, na rower, na kajak, na szlaki Korony Gór Polskich, w Tatry, w Bieszczady, na Warmię, na Podlasie, na Pomorze i Kaszuby, do lasów, nad rzeki, nad jeziora, w góry i w miasta, do studentów, do tancerzy, do szamanów, do artystów - do roboty!

Joanna Turkowska

Joanna Turkowska

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 2 624 osoby
101 554 zł (56,62%)
Brakuje jeszcze 77 808 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość