Nie mogę czekać aż nowotwór zawładnie moim życiem! Błagam, pomóż mi walczyć!

Justyna Hołocińska

Nie mogę czekać aż nowotwór zawładnie moim życiem! Błagam, pomóż mi walczyć!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0259770
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Justyna Hołocińska, 43 lata
Warszawa, mazowieckie
Nowotwór złośliwy żołądka z przerzutami na jajniki
Rozpoczęcie: 27 Lutego 2023
Zakończenie: 1 Czerwca 2024

Opis zbiórki

To, co na tę chwilę proponuje mi NFZ po zakończeniu chemioterapii — to czekanie na wznowę i rozwój choroby, żeby kwalifikować mnie do kolejnych terapii. Taka bezczynność napawa mnie przerażeniem. Nie chcę czekać!  

Na początku września 2022 roku z powodu bólu w podbrzuszu trafiłam do ginekologa. Po badaniu USG okazało się, że zamiast jajników mam gigantyczne guzy! Pierwsza diagnoza to podejrzenie raka jajnika. Przeszłam pilną operację — wycięcie macicy z przydatkami, wycięcie sieci większej, drenaż miednicy, jednym słowem zrobiono wszystko, co na tamten czas miało pomóc. Ogromna blizna nadal wymaga rehabilitacji. 

Po trzech tygodniach od operacji odebrałam wynik histopatologiczny, który wskazywał żołądek jako źródło choroby i tym samym ognisko pierwotne, a wycięte jajniki zostały określone jako przerzuty — tak zwane guzy Krukenberga. 

Gastroskopia, kolonoskopia, gastroskopia z protokołem Cambrigde - 63 wyciniki, EUS, tomografia komputerowa — żadne z tych badań nie odpowiedziało w 100% na pytanie o pierwotne źródło. Obecnie jestem w trakcie chemioterapii (w trakcie 9 chemii z 12) celowanej pod kątem raka żołądka.

Chemia wykańcza, a z każdą kolejną serią organizm słabnie. Za każdym razem na oddziale powtarzam sobie, że ważne jest nastawienie. Mam dla kogo i z kim walczyć, muszę być silna!  

Justyna Hołocińska

Mój przypadek jest na tyle nietypowy i skomplikowany, że wycięto przerzuty, a nie namierzono źródła choroby. Jak wiadomo, bez wyeliminowania źródła nie ma mowy o "skutecznym leczeniu". 

Czeka mnie seria  kolejnych badań diagnostycznych — zarówno genetycznych, jak i obrazowych. Koszty niektórych z nich to nawet ponad 20 tysięcy złotych. Niestety, jedne badania nie wystarczą. 

Obecnie jestem na zwolnieniu lekarski, prawdopodobnie niedługo moim jedynym źródłem będzie renta. Dlatego proszę Cię o wsparcie. Twoja pomoc może być moją szansą… 

Znalezienie źródła będzie wymagało środków, których nie mam. Niemniej jednak znalezienie źródła to też szansa na moje życie! Potrzebuje wsparcia...


Proszę, pomóż mi!

Justyna

Justyna Hołocińska

*Kwota zbiórki jest kwotą szacunkową. 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0259770
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki