Uwięziona we własnym ciele – pomóż uwolnić Kaję od bólu!

Kaja Bajewska
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Terapia komórkami macierzystymi - 5 podań (kolejny cykl)

Kaja Bajewska, 17 lat
Księginice, dolnośląskie
Wada wrodzona mózgowia - holoprosencephalia
Rozpoczęcie: 4 Grudnia 2019
Zakończenie: 4 Lipca 2020

Opis zbiórki

Kaja mówi do mnie oczami – inaczej nie potrafi. Wrodzona wada doprowadziła do porażenia czterokończynowego i padaczki. Wszystkie emocje – radość, smutek, czy strach powodują silną spastykę – napięte  całe ciało i niewyobrażalny ból, który widzę w jej oczach niemal każdego dnia. Odkąd wiem, że istnieje szansa, by uwolnić ją od cierpienia, nie marzę o niczym innym.

W ubiegłym roku, dzięki Wam, Kaja przeszła pierwszy cykl podania komórek. Widać efekty, ale by były kolejne, leczenie trzeba kontynuować. 

Pomożesz nam?

Kaja Bajewska

Holoprosencefalia – bardzo rzadka wada ośrodkowego układu nerwowego, która oznacza, że podział na półkule w mózgu nie doszedł do końca. W mózgu Kai nie powstało spoidło, które u zdrowych osób łączy półkule. Co to oznacza, przekonywaliśmy się z każdą kolejną diagnozą.

Kaja cierpi na małogłowie, czterokończynowe porażenie mózgowe, padaczkę i wadę wzroku. Nie jest w stanie samodzielnie usiąść, chodzić ani mówić. Porozumiewa się ze mną w wzrokiem – dzięki cyber-eye, czyli systemowi alternatywnej komunikacji za pomocą ruchów gałek ocznych. Dzięki temu wiem, że Kaja bardzo dużo rozumie. Niestety jej ciało jest więzieniem, z którego bardzo ciężko jest się wydostać. Każdy ruch, czy chęć przekazania komunikatu to niewyobrażalny ból spowodowany przez nadmierne napięcie mięśniowe. To tak, jakby całe ciało ogarniały silne skurcze. Kaja nie może zapanować wtedy nad językiem i połykaniem śliny…

Kaja Bajewska

Jedyną metodą walki jest intensywna, codzienna rehabilitacja. Aby uniknąć kolejnych operacji, Kajusia musi kilka godzin dziennie nosić ortezy na nóżkach. Z pokorą znosi każdy dzień wypełniony po brzegi ćwiczeniami. Niestety – jak się okazuje, to wciąż za mało. Niedawno Kaja została zakwalifikowana do leczenia komórkami macierzystymi.

Podczas konsultacji w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie dowiedzieliśmy się, że są szanse na poprawę funkcji poznawczych i ruchowych o 20%. Dzięki temu u Kai poprawi się rozumienie, mowa, poruszanie się i funkcjonowanie narządów wewnętrznych. 20% to dla nas bardzo wiele – o wiele więcej, niż udało nam się wypracować przez ostatnie lata! W ubiegłym roku pojechaliśmy tam i, faktycznie, sprawność ruchowa Kai uległa poprawie. By dalej tak było, konieczny jest kolejny cykl...

Kaja Bajewska

Jestem mamą, kocham Kaję całym swoim sercem i wiem, że nie mogę dopuścić do tego, by cierpiała. Niestety terapia, do której została zakwalifikowana, nie jest refundowana, a jej koszt znacznie przewyższa nasz dochód. Tym bardziej, że codzienna rehabilitacja również bardzo dużo kosztuje. Jeśli się poddam, stracimy szansę, na którą bardzo długo czekałyśmy.

Elwira, mama

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki