Pomoc dla szpitala w Ostrzeszowe! 🚑

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. (Szpital w Ostrzeszowie)
Zbiórka zakończona

Pomoc dla szpitala w Ostrzeszowe! 🚑

Cel zbiórki:

Zakup sprzętu medycznego dla Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia

Zgłaszający zbiórkę: Szpital Ostrzeszów
Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. (Szpital w Ostrzeszowie)
Ostrzeszów, wielkopolskie
Pomoc w zakupie karetki
Rozpoczęcie: 11 Marca 2021
Zakończenie: 31 Sierpnia 2021

Opis zbiórki

"Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat"

Każdy z nas kiedyś słyszał, że karetka nie dojechała albo zjawiła się na miejscu, kiedy było już za późno. Kto chciałby znaleźć się w takiej sytuacji? Nikt. Jeśli ktoś z Was już w niej był, na zawsze zapamięta, jak niecierpliwie czekał, jak bardzo bał się o siebie lub o członka rodziny, jak żarliwie modlił się o szybką pomoc i ze łzami w oczach prosił o ratunek… Tymczasem ze szpitala w Ostrzeszowie karetka może nie wyjechać... Mamy ich za mało, dlatego bardzo prosimy o pomoc w zakupie ambulansu, który pomoże nam ratować życie!

Karetka bez ratowników to tylko samochód, ratownicy bez karetki to świetni specjaliści, ale pieszo i bez sprzętu nic nie zdziałają. Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia posiada jedynie 2 karetki zabezpieczające miasto i cały powiat ostrzeszowski. W każdej chwili któraś z nich może ulec nieplanowanej awarii lub kolizji. Co w takim przypadku? Karetka jadąca z daleka może nie dotrzeć na czas, o ile w ogóle będzie dostępna…

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. (Szpital w Ostrzeszowie)

Załoga, która nie ma dostępnej karetki może tylko czekać, aż ta się zwolni. Nie pomaga, nie ratuje, bo czas, jaki mija do momentu, kiedy będzie mogła znów podjąć pracę w innej, wypożyczonej karetce jest czasem straconym… Straconym dla systemu, dla nich, a przede wszystkim dla chorego... 

Ale jest rozwiązanie! Niestety Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia nie stać na zakup karetki i jej odpowiednie wyposażenie stąd nasza – ratowników – gorąca prośba o pomoc w jej sfinansowaniu. Ok. 800 000 złotych –  tyle kosztuje nasze zdrowie, życie, bezpieczeństwo. Aż tyle albo tylko tyle, żeby nasza i Wasza mama, babcia, syn, przyjaciel czy sąsiadka mieli pewność, że kiedy nagle będą potrzebowali pomocy, kiedy zdrowie się załamie, a życie może się skończyć, zespół ratownictwa medycznego dotrze do nich natychmiast, żeby to życie ratować, żeby dla nikogo to życie nie skończyło się przed czasem! 

Każdy życzy sobie tego, żeby zastępy ambulans nigdy nie był potrzebny. Jednak gdy go nie ma, może zdarzyć się tragedia… Marzymy o tym, by karetka stała w gotowości, zawsze dostępna, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. (Szpital w Ostrzeszowie)

Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia to powiatowy szpital, którego możliwości diagnostyczne i terapeutyczne są dość ograniczone. Pacjent wymagający poszerzonej diagnostyki czy specjalistycznego leczenia szybko i bezpiecznie dotrzeć do innego ośrodka. W jaki sposób? Właśnie takim ambulansem. Zawsze dostępnym, wyposażonym w sprzęt, który w momencie nagłego zagrożenia zdrowia i życia spełni swoją rolę. 

Nie prosimy dla siebie. Prosimy dla każdego, kto pomocy potrzebuje, kto nam ufa, na nas czeka i na nas liczy. Prosimy o szansę, dla niektórych ostatnią. Każdy z nas może pomóc, pomóc nam dalej walczyć i uratować niejedno istnienie! 

Ratownicy OCZ

Obserwuj ważne zbiórki