Marzenia o zdrowiu się nie spełniają - marzenia się spełnia!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 687 osób
29 580 zł (92,68%)
Brakuje jeszcze 2 335 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0062364 Katarzyna
Zbiórka na cel
Operacja usunięcia ognisk endometriozy

Katarzyna Olejnik, 21 lat

Sulejówek, mazowieckie

Endometrioza i adenomioza

Rozpoczęcie: 6 Lutego 2020
Zakończenie: 2 Marca 2021

16 Kwietnia 2020, 14:43
Znamy termin operacji!

Moją szansą jest operacja w Medicus Clinic we Wrocławiu wyznaczona na 17 września 2020 r. 

To oni, jako jedyni w Polsce, dali mi nadzieję na lepsze jutro, na bycie spełnioną kobietą, na bycie matką i po prostu człowiekiem, który cieszy się życiem. Operacja i dalsze leczenie przekraczają nasze możliwości finansowe - to łącznie ok. 30 tysięcy złotych. Przez moje choroby, terapię i dietę jestem w grupie ryzyka zachorowania na COVID-19, co uniemożliwia mi podjęcie normalnej pracy mimo usilnych starań. Z każdym dniem jest coraz trudniej, ale nie tracę woli walki i wierzę, że z Waszą pomocą uda mi się przez to przejść.

Od 8 lat czułam, że jestem chora, ale jak lekarze wmawiali mi, że "musi boleć" to sama poczułam się jak wariatka. Przejechałam pół Polski, żeby dowiedzieć się, że to wcale nie ja jestem wariatką. Miałam rację, ale wcale się z tego nie cieszę. Mam zaledwie 20 lat i jestem nieuleczalnie chora. Na co dzień wszędzie mnie pełno, dostałam się na wymarzone studia, ale uśmiech zszedł z mojej twarzy na stałe.

Codziennie kładę się spać przerażona i z tym samym uczuciem wstaje. Boję się o siebie i o swoją przyszłość. Mimo że mam wspaniałe wsparcie najbliższych, to może okazać się za mało, dlatego pokornie proszę o pomoc - w tej sytuacji liczy się każda złotówka. Moją szansą na macierzyństwo i życie bez bólu jest kosztowna operacja na drugim końcu Polski.

Już teraz jestem pod opieką wielu specjalistów, którzy nie pracują za jeden uśmiech. Niestety w naszym kraju dalej panuje przekonanie, że taka choroba nie istnieje, a ja postaram się zrobić wszystko, żeby przełamywać te krzywdzące stereotypy.

Katarzyna Olejnik

Na świecie obecnie na endometriozę choruje 180 milionów kobiet - i ja. Moja sytuacja jest trudna, ponieważ prócz endometriozy dostałam diagnozę choroby siostrzanej - adenomiozy. Obie są nieuleczalne, ale możliwe jest poprawienie mojej sytuacji dzięki leczeniu i operacji. Moim największym marzeniem jest poczuć, jak to jest po prostu żyć - budzić się i zasypiać bez bólu, bez strachu. Jestem jeszcze młoda i mam szansę na bycie spełnioną matką i człowiekiem traktowanym z godnością, z której obdarła mnie publiczna opieka zdrowotna.

Przestałam liczyć na cuda, jestem realistką i wiem, że od siedzenia na kanapie nic się w życiu nie zmieni, dlatego muszę działać. Nie chcę epatować swoim cierpieniem, chcę tylko prosić o pomoc. Staram się żyć normalnie, choć cały czas tłucze się z tyłu głowy słowo "endometrioza"...

Kasia

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 687 osób
29 580 zł (92,68%)
Brakuje jeszcze 2 335 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0062364 Katarzyna