Proszę, pomóż nam walczyć o naszą córeczkę Kornelkę❗️

Kornelia Smoluchowska

Proszę, pomóż nam walczyć o naszą córeczkę Kornelkę❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0076406
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Roczna intensywna rehabilitacja, pobyt

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Kornelia Smoluchowska, 4 latka
Warszawa, mazowieckie
Wcześniactwo, porażenie mózgowe, zespół Westa, wodogłowie, głuchota czuciowo-nerwowa obustronna, padaczka, deficyt dehydrogenazy pirogronianowej (PDHA 1)
Rozpoczęcie: 25 Października 2023
Zakończenie: 25 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Dziękujemy Wam, że jesteście z Kornelką! To niesamowite jak bardzo jej pomogliście! Dzięki środkom z ostatniej zbiórki uda się kupić specjalny sprzęt, który daje możliwość normalnego chodzenia! Prosimy, bądźcie dalej z nami! Córeczka potrzebuje regularnej rehabilitacji, która sporo kosztuje…

Nasza historia:
Jestem mamą wspaniałej 4-letniej dziewczynki. Kornelka urodziła się 20 maja 2019 roku. Dwa miesiące za szybko. To sprawiło, że już do końca swoich dni będzie walczyć – o siebie, o lepszy kolejny dzień.

Po porodzie nie usłyszałam płaczu mojego dziecka. Nie zobaczyłam jej różowego, ciepłego ciała... Kornelia była cała czarna, nie oddychała! Była taka maleńka... Mignęła mi tylko przed oczami na rękach personelu i zniknęła w sali obok. Tam walczyli o nią, o jej malutkie życie i pierwszy oddech. To był koszmar!

Kornelia Smoluchowska

Gdy rano poszłam do mojej córeczki, zobaczyłam ją w worku, podłączoną pod milion kabli. Wokół było pełno aparatury: respirator, pulsoksymetr, pompy infuzyjne... Pod tym wszystkim ujrzałam ją – malutką, nieoddychającą samodzielnie. Do dziś mam ten widok przed oczami.

W pierwszej dobie życia Kornelka doznała wylewów 4. stopnia. Najgorszych, jakie mogły wystąpić. Dawano jej 5% szans na przeżycie! Nie rozumiałam, dlaczego moja córeczka, taka kruchutka, musi żegnać się z życiem, skoro dopiero je powitała!

Kornelia Smoluchowska

Kornelka wygrała tę najważniejszą walkę. Ale to nie koniec wojny o jej sprawność. Wylewy zostawiły po sobie spustoszenie i lekarze musieli wykonać operację wszczepienia zastawki komorowo-otrzewnowej w główce. Inaczej malutka by zmarła.

Córeczka zmaga się też z padaczką lekooporną – zespołem Westa. Lista chorób jest długa... Porażenie mózgowe, korowe uszkodzenie wzroku, niedosłuch...

Kornelia Smoluchowska

Po wykonaniu badań genetycznych, we wrześniu 2023 postawiono też diagnozę wady metabolicznej. Okazuje się jednak, że da się ją leczyć i to z rewelacyjnymi efektami!

Centrum Zdrowia Dziecka zajmuje się dziećmi z wadą metaboliczną. Dzieci po leczeniu idą z rozwojem cudownie do przodu, a my mocno wierzymy, że tak będzie również w przypadku naszej córki. 

Kornelia Smoluchowska

Jednak problemy nie znikną z dnia na dzień. Musimy systematycznie pracować na rehabilitacji. Kornelka robi takie wspaniałe postępy, nie możemy tego zmarnować... Nie możemy zabrać naszej córeczce szansy na samodzielność. Pomóż nam. Błagamy...

Rodzice Kornelki

Kornelia Smoluchowska 
➡️  Licytacje dla Kornelki na Facebooku

➡️ Codzienność Kornelki można śledzić na Instagramie

Kornelia Smoluchowska

➡️ onet.pl - Dramat w dniu narodzin

➡️ se.pl/warszawa – Koszmar w dniu narodzin 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0076406
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki