Bohaterowie są wśród nas. Dziś to oni potrzebują naszej pomocy!

Zbiórka zakończona
Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
28 280 zł
Wsparło 588 osób
Zbiórka na cel
Pomoc dla Powstańców

Powstańcy Warszawscy

Warszawa, mazowieckie

Rozpoczęcie: 30 Marca 2020
Zakończenie: 23 Września 2020

Ludzie, którzy walczyli o wolność, nadal są wśród nas. Czytamy o bohaterach w książkach, uczymy się na lekcjach historii. W prawdziwym życiu jednak często są samotni, owiani mgłą zapomnienia, walczący o przetrwanie już nie w czasie wojny, ale w naszej smutnej rzeczywistości. Teraz szczególnie trudnej, zwłaszcza dla nich… Pomóż bohaterom. 

Dom Wsparcia prowadzi zbiórkę środków pieniężnych na finansowanie codziennej działalności w celu zapewnienia jak najlepszej opieki i komfortu dla Weteranów Powstania Warszawskiego. 

Powstańcy Warszawscy

W związku z panującą epidemią, decyzją Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, z dniem 12 marca 2020r., Dom Wsparcia został zamknięty. Powstańcy pozostają pod stałą opieką zespołu Domu Wsparcia poprzez codzienny kontakt telefoniczny oraz dostarczanie podopiecznym obiadów, zakupów, leków i innych potrzebnych rzeczy. Od momentu ogłoszenia epidemii liczba podopiecznych domu wzrosła o połowę i rozwożenie dostaw do Powstańców wymaga zwiększonej liczby samochodów. 

W tej kwestii korzystamy tymczasowo z pomocy innych organizacji. To co pozwoli nam jak najlepiej i najszybciej realizować potrzeby Powstańców to dodatkowy samochód. Przed epidemią Dom Wsparcia odwiedzało regularnie 50 osób – część była dowożona przez zespół Nowolipia 22. Niestety jeden samochód, którym dysponujemy, nie pozwala nam na przywiezienie wszystkich zainteresowanych. Liczba osób, które nie są już w stanie samodzielnie dostać się do Domu Wsparcia, wzrasta i będzie się zwiększała. Nasi seniorzy z uwagi na pogarszający się stan zdrowia mają coraz większe problemy z poruszaniem się, ze słuchem i wzrokiem. Przemieszczanie się komunikacją miejską staje się dla nich coraz bardziej niebezpieczne.

Powstańcy Warszawscy

*Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich został oficjalnie otwarty 30 września 2018 r. Jest prowadzony przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski i współfinansowany z dotacji przez Miasto Stołeczne Warszawa i sponsorów, a także organizacje i fundacje działające na rzecz kombatantów. Zadaniem placówki jest zapewnienie codziennego wsparcia Powstańcom Warszawskim w postaci opieki, ciepłego posiłku, ułatwionego dostępu do rehabilitacji, zajęć gimnastycznych, opieki psychologicznej, animacji zajęć, usług fryzjerskich i kosmetycznych, poradnictwa czy możliwości wspólnej rozrywki.

Dla Weteranów Powstania Warszawskiego to miejsce spotkań, integracji środowiska powstańczego, ale przede wszystkim motywacja do wyjścia z domu i utrzymania aktywności. To dla Powstańców miejsce dające poczucie bezpieczeństwa, gdzie na co dzień otrzymują wsparcie, profesjonalną opiekę i pomoc. Dla wielu to drugi dom, a dla tych, którzy pozostali sami, to szansa na pozbycie się poczucia osamotnienia i bezradności. 

Powstańcy Warszawscy

Dziś prosimy o pomoc, by szczególnie w tym trudnym czasie zapewnić wsparcie bohaterom, którzy walczyli o to, byśmy mogli żyć w wolnym kraju. Pomóż nam pomagać.

Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
28 280 zł
Wsparło 588 osób