Namiastka sprawności - największe marzenie Dawidka. Pomóżmy je spełnić!

Zbiórka na cel: NF Walker i miesięczna rehabilitacja
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
do końca
Wsparły 252 osoby
3 463,13 zł (10,87%)
Brakuje jeszcze 28 409,87 zł
Wesprzyj

Dawid Hakobyan, 6 lat

Toruń, kujawsko-pomorskie

MPD

Rozpoczęcie: 11 Stycznia 2018
Zakończenie: 10 Grudnia 2018

Nie ma nic bardziej okrutnego, niż ofiarowanie dziecku czegoś, patrzenie, jak się cieszy, a potem zabranie mu tego. Wtedy jest zawód, wielkie jak grochy łzy i rozpacz rozdzierająca serce... Tymczasem musiałam zrobić to własnemu synkowi… Dawidek dostał możliwość samodzielnego chodzenia, po raz pierwszy w życiu! Tak bardzo cieszył się w tego urządzenia, które pozwalało mu przez chwilę poczuć się jak zdrowe dziecko… Ale musiałam mu je odebrać - to była tylko próba, nie mogę kupić Dawidkowi NF Walkera. Nie stać mnie na niego… Ciągle jednak marzę, że kiedyś będzie to możliwe, że znowu zobaczę szczęście na jego twarzy. Proszę, pomóż mi w tym…

Dawid całymi dniami marzy, by znów móc chodzić - tak jak wtedy, gdy miał możliwość wypróbowania NF Walkera. To specjalistyczny sprzęt, który umożliwia niepełnosprawnym dzieciom poznawania świata z pozycji pionowej. Bez niego synek skazany jest na wózek inwalidzki i patrzenie, jak dzieci bawią się bez niego…

Gdy nasz synek przyszedł na świat, wydawał się być okazem zdrowia - urodził się o czasie i ważył ponad 4 kilogramy. Niestety, niedługo trwało nasze szczęście… Okazało się, że Dawidek dostał wylewów II stopnia do komór bocznych. Chociaż po tej informacji załamaliśmy się, lekarze uspokajali, że wszystko będzie dobrze, a synek będzie zdrowym chłopcem. Wylewy miały się wchłonąć, nie pozostawiając śladu, ale mijający czas pokazał coś innego.

Dawid Hakobyan

Czekaliśmy, obserwowaliśmy synka i każdego dnia modliliśmy się, by było tak, jak mówili lekarze. Jednak gdy w 9 miesiącu życia Dawidek nie rozwijał się tak, jak jego rówieśnicy, a fizycznie cały czas przypominał noworodka, specjaliści musieli się z nami zgodzić - nasze dziecko było chore! Wtedy też zapadła diagnoza: Czterokończynowe Porażenie Mózgowe spastyczne, zez, oczopląs. Na domiar złego w 18 miesiącu życia doszła padaczka, która zabiera wszystko, czego Dawid z takim trudem się nauczy.

Dzisiaj Dawid ma 5 lat. Nie siedzi, nie czworakuje nawet, jednak dzięki pomocy oddanych rehabilitantów, lekarzy, pedagogów, logopedy i wsparciu najbliższych, a także dzięki codziennej, wielogodzinnej pracy, Dawid osiąga swoje małe-wielkie sukcesy. I chociaż może trudno w to uwierzyć, bo codzienność nie rozpieszcza synka, jest on niezwykle radosny. Każdy dzień wita szerokim uśmiechem, który rozświetla codzienność. Dzielnie też znosi intensywną rehabilitację, która często trwa nawet 4 godziny dziennie. Wie, że w tym czasie inne dzieci wesoło bawią się na dworze, a on w tym czasie musi ciężko pracować. Mimo wszystko mój synek jest niezwykle dzielny bo wierzy, że kiedyś - tak jak oni - będzie mógł pobiec na podwórko.

Bardzo chcielibyśmy spełnić chociaż niewielką część jego marzenia - sprawić, że będzie samodzielnie chodził. Właśnie to umożliwia NF Walker. Problemem są pieniądze… Dla nas suma nieosiągalna, ale wierzymy, że z Waszą pomocą w końcu się uda!

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
do końca
Wsparły 252 osoby
3 463,13 zł (10,87%)
Brakuje jeszcze 28 409,87 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość