KUP KRZESŁO DO INTERNATU W KIABAKARI - DZIEŃ DZIECKA 2022

Fundacja Kiabakari
Zbiórka zakończona

KUP KRZESŁO DO INTERNATU W KIABAKARI - DZIEŃ DZIECKA 2022

Cel zbiórki:

ZAKUP 200 KRZESEŁ DO INTERNATU DLA DZIECI W KIABAKARI

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Kiabakari
Fundacja Kiabakari
Rozpoczęcie: 30 Maja 2022
Zakończenie: 6 Lutego 2023

Rezultat zbiórki

Drodzy Darczyńcy,

Zbiórka na krzesła do Internatu w Kiabakari w Tanzanii ruszyła 1 czerwca ubiegłego roku. Dzisiaj już możemy Wam pokazać efekty tej zbiórki.

Uzbieraliśmy fundusze na zakup 100 krzeseł - 3500 zł (1 730 000 TZS), w tym 1600 zł dzięki darczyńcom Siepomaga.pl!

Równocześnie w szkole w Kiabakari trwała zbiórka wśród rodziców i opiekunów dzieci mieszkających w internacie. Uzbierali na kolejne 100 krzeseł oraz, na stoliki dla dzieci, łącznie w Kiabakari zebrano 7 350 000 TZS!!! 
To piękny wynik, ogromne podziękowania dla Was, jak i dla rodziców dzieci!
Pięknie dziękujemy i zapraszamy do podziwiania efektów ostatniej zbiórki!
Zdjęcia otrzymaliśmy od ks. Wojciecha Kościelniaka, dziękujemy!

Fundacja Kiabakari

Fundacja Kiabakari

Opis zbiórki

Afryka, Tanzania, miejscowość Kiabakari. Inny świat, oddalony od Polski o tysiące kilometrów. Dla nas Europejczyków zupełnie egzotyczny. Dla ludzi stamtąd w pełni naturalny. Żyją, kochają, smucą się - tak jak my. Tylko z innych powodów. Na przykład z powodu braku krzeseł w internacie dla 200 dzieci z misyjnej szkoły podstawowej. Chcemy, żeby się to zmieniło, dlatego prosimy Cię o pomoc. 

Fundacja Kiabakari

Kiabakari to nazwa niewielkiej afrykańskiej wioski, w której od ponad 30 lat mieszka i pracuje polski misjonarz, ks. Wojciech A. Kościelniak, jeden z założycieli Fundacji.   Kierowani jego wizją chcemy pomagać tak, by rzeczywiście przynosiło to wymierny skutek, aby konkretną pomoc otrzymywały konkretne osoby oraz, aby rozpoczęte przez nas projekty mogły istnieć i rozwijać się samodzielnie przy wsparciu lokalnych wspólnot, a nie być tylko jednorazową akcją.  

Wspomniany internat powstał w zeszłym roku dzięki projektowi, który nasza fundacja zrealizowała w ramach Konkursu Polska Pomoc Rozwojowa 2021. Jak możecie zobaczyć na zdjęciu, pokoje dziecięce zostały wyposażone w łóżka piętrowe, ale brakuje w nich... krzeseł. Chcemy to zmienić i przy okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, ufundować 200 krzeseł, które kosztują średnio 35 zł. Jak łatwo policzyć, potrzebujemy do tego kwoty w wysokości 7 tys. zł. 

Fundacja Kiabakari

Bądźcie z nami, prosimy. Zróbmy wspólnie tym dzieciom wyjątkowy prezent, żeby nie musiały w swoich pokojach siedzieć na łóżkach lub na podłodze. W Polsce zastanawiamy się co kupić dziecku, na Dzień Dziecka, jakiej zabawki jeszcze nie ma, a tymczasem my chcemy dzieciom sprawić prezent, który przetrwa dłużej, niż zabawka. Chcemy kupić każdemu dziecku krzesło, na którym usiądzie przy jedzeniu i przy odrabianiu zadań w internacie. Wierzymy, że ten drobny, wydawałoby się gest, naprawdę poprawi sytuację uczniów w Kiabakari. 

Obserwuj ważne zbiórki