By serduszko biło, a nie umierało... – Kubuś potrzebuje operacji!

Kubuś Makola
Zbiórka zakończona

By serduszko biło, a nie umierało... – Kubuś potrzebuje operacji!

Cel zbiórki:

Operacja serca w klinice kardiologicznej w Munster

Kubuś Makola, 7 lat
Słomniki, małopolskie
Wrodzona wada serca: mnogie ubytki przegrody międzykomorowej
Rozpoczęcie: 8 Września 2020
Zakończenie: 7 Grudnia 2020

Opis zbiórki

Wada serca, z jaką przyszło nam się mierzyć, okazała się bardziej skomplikowana niż pierwotnie przypuszczano!  Zamknięcie wszystkich ubytków w serduszku okazało się niemożliwe podczas jednej operacji!

Oznacza to, że serduszko naszego synka wciąż jest jak tykająca bomba, mogąca w każdej chwili wybuchnąć. Konieczna jest kolejna operacja zamknięcia ubytków, ale by do niej doszło, musimy zapłacić ogromną cenę za życie Kubusia. Prosimy, poznaj naszą historię i pomóż nam ocalić najcenniejsze, co mamy!

Kubuś Makola

Mnogie ubytki w przegrodzie międzykomorowej, pomniejszona lewa komora serduszka… – taką diagnozę usłyszeliśmy, kiedy Kubuś przyszedł na świat. Wtedy obiecaliśmy sobie, że zrobimy wszystko, by ratować życie naszego dziecka!

W 5 tygodniu życia Kubuś przeszedł pierwszą, bardzo poważną operację – banding tętnicy płucnej zapobiegający napływowi zbyt dużej ilości krwi do płuc. Oddawaliśmy go w ręce lekarzy, drżąc ze strachu przed najgorszym. Dopiero kiedy usłyszeliśmy, że operacja się udała, byliśmy w stanie choć trochę odetchnąć z ulgą. Rozpoczęliśmy mozolną drogę do powrotu do zdrowia. Każdy niepokojący sygnał, każda zmiana oddechu powodowała u nas ciarki na plecach. Wiedzieliśmy, że jego wada potrafi być nieobliczalna, dlatego mimo powrotu do domu, nie przestawaliśmy się bać. Operacja dała nam czas, ale nie oznaczała końca walki. Konieczne były kolejne...

We wrześniu 2019 roku, dzięki tysiącom dobrych serc, wyruszyliśmy do Kliniki Uniwersyteckiej w Munster po szansę na życie dla Kubusia. Dlaczego akurat tam? Ponieważ w Polsce proponowano nam operację prowadzącą w kierunku serca jednokomorowego, podczas gdy nasz syn ma dwie działające komory! Wiedzieliśmy, że musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby je ratować i tak trafiliśmy na wybitnego polskiego kardiochirurga prof. Edwarda Malca. Tylko Profesor dał nam nadzieję na uratowanie obu komór serduszka Kubusia.

Operacja trwała kilka godzin i były to jedne z najtrudniejszych godzin w naszym życiu. Wiedzieliśmy, że wiąże się z ogromnym ryzykiem, ale jest niezbędna. Strach mieszał się z nadzieją, że od teraz będzie już tylko lepiej. I tak też się stało. Gdy otrzymaliśmy telefon z informacją, że operacja się zakończyła i udało się uratować dwie komory, szaleliśmy ze szczęścia. Profesor zrobił wszystko to, co zaplanował – zostały zamknięte dwa największe ubytki przegrody międzykomorowej, usunięto opaskę przewężającą i wykonano plastykę tętnicy płucnej. 

Kubuś Makola

Kubusia czekało jeszcze cewnikowanie serduszka, podczas którego zaplanowano zamknięcie pozostałych ubytków. W marcu tego roku stawiliśmy się kolejny raz na 18. piętrze Kliniki gotowi na zabieg. Mieliśmy nadzieję, że to ostatnia interwencja, która pozwoli nam przestać bać się o życie naszego synka. Wierzyliśmy, że lekarzom uda się zamknąć pozostałe ubytki i wyrównać ciśnienie w obu komorach. Cewnikowanie przebiegło bez komplikacji, jednakże zamknięcie ubytków podczas zabiegu okazało się niemożliwe ze względu na ich lokalizację. Niedawno odbyło się konsylium z udziałem kardiologów i kardiochirurgów, którzy podjęli decyzję o przeprowadzeniu kolejnej operacji i podjęcia kolejnej próby zamknięcia ubytków. 

Szalejąca pandemia zatrzymała świat, opóźniła planowane operacje, w tym znacznie przesunęła w czasie operację Kubusia. Wiemy, że powinniśmy znaleźć się w klinice do końca 2020 roku,  ale aby tak się stało, musimy zapłacić olbrzymią cenę! Nie przypuszczaliśmy, że kolejny raz będziemy zmuszeni prosić o pomoc, jednak wiemy, że sami nie damy rady. Musimy zrobić wszystko, by serce Kubusia dalej biło. Prosimy, bądźcie z nami dalej i pomóżcie w walce o zdrowe serduszko naszego synka…

Rodzice

Obserwuj ważne zbiórki