Wytrwałość przynosi efekty. Wesprzyjmy Lenę w walce o lepsze jutro!

Pokrycie kosztów rocznej rehabilitacji
Zakończenie: 12 Lutego 2018
Opis zbiórki
Lena przyszła na świat wcześniej, niż w zwyczaju ma większość dzieci. Urodziła się w trzydziestym drugim tygodniu ciąży. Promyczek słońca, największe szczęście swoich rodziców… Byli z nią od początku, są dziś, pomagając swojej córeczce - dzielnej dziewczynce w codziennej, żmudnej walce o lepsze jutro. Lena już na samym początku swojego życia zmuszona została do walki. W jej potyczce ze złośliwym losem liczy się systematyczność i sumienność. Poznawanie świata przychodzi Lenie znacznie trudniej niż jej zdrowym rówieśnikom. Chęć ku temu i determinację ma jednak ogromną. Pomóżmy jej zdobyć środki na rehabilitację!
Swoją walkę Lenka rozpoczęła już na samym początku życia. Rozpoczęła ją w inkubatorze, w którym spędziła jego dwa pierwsze tygodnie. Przyszła na świat w zamartwicy urodzeniowej z wrodzonym zapaleniem płuc. Obniżone napięcie mięśniowe u Leny spowodowane jest niedotlenieniem okołoporodowym. U dziewczynki zdiagnozowano niedowład czterokończynowy z przewagą lewej strony i mózgowe porażenie dziecięce. Wyniki rezonansu magnetycznego wykazały obniżoną mielinizację. W wyniku takiego stanu rzeczy prawidłowy rozwój, w tym funkcji związanych z mową u Leny jest bardzo utrudniony, w stosunku do w pełni zdrowych dzieci. Lena jest jednak zdeterminowana i pracowita. Przykładem może być tu nauka picia napojów przez słomkę. Dziewczynka uczyła się tej czynności przez sześć miesięcy. Zdrowym dzieciom zajmuje to z reguły dużo mniej czasu, ale dla Leny jest to znaczny sukces. Umiejętności nabyte podczas picia przy użyciu słomki, jak zaznaczają logopedzi są niezbędne w dalszym doskonaleniu przez nią mowy.
Droga do sukcesu Leny jest długa i prosta nie będzie. Wytrwałość na tej drodze wróży jednak sukces! Niezbędna jednak jest profesjonalna rehabilitacja. Poza zajęciami rehabilitacyjnymi, logopedycznymi Lena uczęszcza także na terapię z psychologiem. Znajduje się także pod stałą opieką neurologa, okulisty i genetyka. Najwięcej jednak czasu i zaangażowania poświęcają córeczce jej rodzice. Podczas codziennych systematycznych zajęć trenują z dziewczynką wszystko, czego są w stanie nauczyć jej sami.
Pozytywne rezultaty w rehabilitacji Leny przynosi w ostatnim czasie wykorzystanie metody VOJTY. Wzrasta siła dziewczynki oraz jej możliwości ruchowe. Lekarze i rehabilitanci wróżą sukces, przy zachowaniu wysokiej intensywności i systematyczności w rehabilitacji. Metoda Vojty zakłada, że wrodzony program rozwoju ruchowego w wyniku urazów mózgu zostaje zablokowany i należy pomóc go odblokować poprzez odpowiednią rehabilitację. To system torowania, który ma przywrócić wrodzone fizjologiczne wzorce ruchowe, zablokowane wskutek wczesnodziecięcych uszkodzeń mózgu lub urazów.
Rehabilitacja metodą Vojty to szansa dla Leny na pokonanie jej ograniczeń. Rodzice dziewczynki ofiarowują córeczce miłość, czas i swoje pełne zaangażowanie wraz z poświęceniem. Wszystkie możliwe środki finansowe wykorzystują na rehabilitowanie Leny. Wesprzyjmy Lenę w jej batalii o lepszą przyszłość!