Lena Szerszeń

Lena Szerszeń, 8 lat

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0188060
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Lena Szerszeń, 8 lat

Wady wrodzone serca - VSD i ASD II, niepełnosprawność ruchowa, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, autyzm atypowy, Zespół Di George'a
Mielec, podkarpackie

Lena przyszła na świat jako wcześniak. Badania wykonane tuż po narodzinach dziewczynki ujawniły ubytek przegrody przedsionkowo-komorowej (VSD) i ubytek przegrody międzykomorowej (ASDII), z powodu których Lenka przeszła dwie operacje serca.

Dziewczynka zmaga się również z konsekwencjami braku grasicy (co wiąże się z częstymi przeziębieniami), wielotorbielowatością dysplastyczną nerki lewej, słabym napięciem mięśniowym tułowia, wadami wzroku (astygmatyzm, nadwzroczność), niepełnosprawnością ruchową, opóźnieniem rozwoju psychoruchowego i opóźnieniem rozwoju mowy.

Ze względu na swoje liczne schorzenia Lenka pozostaje pod stałą opieką specjalistów. Wymaga wielokierunkowej i systematycznej terapii, mającej na celu usprawnienie jej funkcjonowania. Każdy dzień to walka o lepsze jutro, które okupione jest godzinami spędzonymi w specjalistycznych gabinetach. Wasze wsparcie naprawdę wiele znaczy!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0188060
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki