Lidzia - dzielny wcześniak, który czeka na Twoją pomoc!

Lidia Zachara

Lidzia - dzielny wcześniak, który czeka na Twoją pomoc!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0107151
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i 2 lata rehabilitacji

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Lidia Zachara, 4 latka
Smolec, dolnośląskie
Uszkodzenie genu odpowiadającego za ataksję rdzeniowo-móżdżkową, wada serca - zwężenie pnia płucnego oraz przetrwałego otworu owalnego, dysplazja oskrzelowo-płucna, asymetria ułożeniowa, obniżone napięcie mięśniowe, retinopatia
Rozpoczęcie: 15 Stycznia 2021
Zakończenie: 11 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Od ponad półtora roku jesteśmy rodzicami malutkiej Lidzi. Nasza córeczka urodziła się w 29. tygodniu ciąży, ważąc nieco ponad 1300 gramów. Zamiast te pierwsze chwile spędzić w bezpiecznych objęciach rodziców, na blisko dwa miesiące trafiła do inkubatora. Była tak maleńka, że ledwo można było ją dojrzeć. Niestety, wcześniactwo to dopiero początek jej problemów zdrowotnych. 

Lidia Zachara

Wraz z upływającym czasem, pojawiało się jeszcze więcej problemów zdrowotnych. W grudniu 2019, kiedy Lidzia miała 6 miesięcy, w trakcje rehabilitacji pojawiły się pierwsze napady w postaci utraty świadomości, oczopląsu i sztywnienia całego ciało. W lutym 2020 roku pojawiły się kolejne epizody napadowe w postaci drgawek i utraty przytomności. Po jednym z nich pogotowie zabrało naszą córeczkę do szpitala, gdzie została przebadana – w badaniu EEG pojawiły się zmiany napadowe. Otrzymaliśmy wyniki badań genetycznych. Lidia ma uszkodzone geny, które są odpowiedzialne za występujące napady. U Lidii rozpoznano dziecięcą padaczkę idiopatyczną.

Kilka dni temu otrzymaliśmy wyniki badań genetycznych córeczki. Ilość chorób, która została zdiagnozowana, zwala nas z nóg! Lidzia ma rozpoznaną wrodzoną trombofilie, idiopatyczną padaczkę dziecięcą, kardiomiopatie, dystrofie mięśniową, homocystynurie, mthfr, niedoczynność tarczycy, przerost grasicy, a także ataksję rdzeniowo-móżdżkową, która jest chorobą nieuleczalną. Jedyna szansa, żeby spowolnić jej rozwój to przeczepienie komórek macierzystych. 

Lidia Zachara

Obecnie Lidzia wymaga stałej rehabilitacji oraz specjalistycznej opieki wielu lekarzy, m.in. neurologa, kardiologa, pulmonologa, genetyka, okulisty, laryngologa, audiologa, lekarza rehabilitacji dziennej, neurologopedy.

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe, które pozwoli nam na dalszą rehabilitację oraz pomoże częściowo opłacić badania i szereg wizyt lekarskich.

LICYTACJE DLA LIDZI –> KLIK

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0107151
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki