Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Kraków, małopolskie

Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER działa i pomaga chorym dzieciom, głównie tym z chorobami wątroby. Ratujemy życie i zdrowie dzieci chorych na różne schorzenia dróg żółciowych i wątroby.

Obecnie naszym największym problemem jest zapewnienie stałego dostępu do niezbędnych lekarstw dla ponad pół tysiąca podopiecznych. Potrzebują oni ciągle, dzień w dzień, bardzo drogich medykamentów, środków pomocniczych, sprzętu rehabilitacyjnego i leczniczego. Często są to leki nieobjęte refundacją i przez to bardzo drogie. Rodziców nie stać na zapewnienie odpowiedniego leczenia swoim dzieciom i zwracają się do nas o wsparcie finansowe.

Nasi Podopieczni to pacjenci w różnym wieku, od kilku miesięcy do kilkudziesięciu lat. Wielu z nich choruje od urodzenia, inne rozchorowały się nagle, a przyczyny często są trudne do ustalenia. Wszystkie mają za sobą długotrwałe leczenie szpitalne, skomplikowane operacje i bolesne badania. Przed sobą zaś wielki znak zapytania przed każdym następnym dniem.

W Polsce niektóre z przeszczepów wątroby nie są wykonywane i dlatego pośredniczymy i organizujemy leczenie za granicą, zapewniając na okres leczenia zaplecze socjalne w danym kraju oraz pomoc w zdobywaniu środków finansowych na ten cel.

Opiekujemy się również dziećmi po przeszczepach wątroby (również tymi, które operację miały wykonaną w kraju), z różnorodnymi chorobami wątroby i dróg żółciowych, ponieważ niezbędna im jest stała, specjalistyczna opieka medyczna (okresowe kontrolne badania wymagane przez szpital, w którym dokonano operacji) oraz drogie leki (m.in. zapobiegające odrzutowi przeszczepu).

Do tej pory udało się nam uratować życie ponad 80 dzieciom, w tym wielu poprzez przeszczepienie wątroby w zagranicznych ośrodkach m.in.: w Klinice w Barcelonie, Szpitalu Neckera w Paryżu, Klinice Saint Luc w Brukseli.

Wpłaty

Ładuję...