Maks nie rozwija się tak jak jego rówieśnicy. Terapia w Rosji może to zmienić!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 86 osób
6 399 zł (8,61%)
Brakuje jeszcze 67 899 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Neurorehabilitacja w Rosji - 5 turnusów

Maksymilian Szpyrka, 6 lat

Zagórzany, małopolskie

Opóźnienie rozwoju przez uszkodzenie mózgu w wieku prenatalnym

Początki Maksa na świecie były bardzo trudne. Do trzeciego miesiąca życia byliśmy w szpitalu aż trzy razy, ze względu na nawracające zapalenie płuc. Ostatni pobyt zakończył się na OIOM-ie, gdzie przez dwa tygodnie nasz synek walczył o życie. Rozwój Maksa od samego początku był opóźniony, ale tłumaczyliśmy to sobie częstymi pobytami w szpitalu. Zlecony przez neurologa rezonans magnetyczny wykazał zniekształcenie ciała modzelowatego, a także ujawnił zmiany napadowe, które muszą być pod stałą obserwacją. Po dokładnych badaniach okazało się, że nasz syn ma uszkodzony mózg, przez wirusa, który zaatakował jeszcze w wieku prenatalnym.

Maksiu, skończył sześć lat, ale nadal nie mówi, nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych, potrzebuje pomocy w codziennych czynnościach takich jak jedzenie, mycie i ubieranie się. Cała duża motoryka jest zaburzona ze względu na problemy z równowagą, a mała z powodu drżenia rączek. 

Pojawiła się możliwość polepszenia funkcjonowania Maksia i bardzo chcielibyśmy spróbować. Neurorehabilitacja w Rosji daje naszemu synkowi szansę być w przyszłości samodzielnym. Tamtejsi lekarze są w stanie nam pomóc, usprawnić mózg i polepszyć jakość życia Maksia. Jedyną barierą jest koszt tej terapii. 

Z całego serca prosimy o pomoc. Syn powinien odbyć pięć turnusów a koszt jednego to ponad 230 tys. rubli. Daj Maksowi szansę, by kiedyś nie potrzebował już pomocy przy wiązaniu butów czy zjedzeniu obiadu...

Rodzice

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 86 osób
6 399 zł (8,61%)
Brakuje jeszcze 67 899 zł
Wesprzyj Wesprzyj