Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

12 Stałych Pomagaczy
Wiktoria Rosa
5 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zajmuje się wspieraniem osamotnionych osób starszych, które w wielu przypadkach nie mają już rodziny ani przyjaciół. Oferujemy im towarzystwo i życzliwość drugiego człowieka, dzięki którym codzienna samotność staje się łatwiejsza do zniesienia.

Nasz flagowy całoroczny Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ (OBECNOŚĆ) to zorganizowany program wolontariatu towarzyszącego. Polega on na regularnych odwiedzinach wolontariuszy w domach podopiecznych mbU, dzięki którym budują się unikalne i trwałe międzypokoleniowe więzi.

Świąteczny czas jest wyjątkowo trudny dla osamotnionych seniorów, dlatego w okresie Wielkanocy i Bożego Narodzenia organizujemy spotkania świąteczne dla podopiecznych i wolontariuszy. W uroczystej atmosferze cieszymy się wspólnym posiłkiem, a seniorzy otrzymują świąteczne podarunki.

Latem dbamy o naszych podopiecznych, organizując Wakacje jednego dnia czyli jednodniowe wyjazdy wakacyjne za miasto. Są one dla seniorów jedyną lub jedną z niewielu okazji, aby wyjść z domu dla przyjemności i spędzić wakacyjny czas w towarzystwie wolontariuszy i innych podopiecznych.

Przez cały rok prowadzimy Telefon Zaufania dla osób starszych potrzebujących wsparcia. Realizowany przez doświadczonych psychologów, Telefon przeciwdziała izolacji społecznej osób starszych, a jednocześnie pełni funkcję informacyjną i doradczą.

W Polsce działamy od 2003 roku, aktualnie w 12 miastach: Warszawie, Pruszkowie, Krakowie, Tarnowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gnieźnie, Lublinie, Świdniku, Łodzi, Legionowie i Wałbrzychu. Jesteśmy członkiem międzynarodowej Federacji mali bracia Ubogich zrzeszającej organizacje wspierające seniorów z 10 krajów. Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego (KRS 0000160750).

12 Stałych Pomagaczy
Wiktoria Rosa
5 zł miesięcznie