Martynka zaczęła mówić pierwsze słowa... Pomóżmy jej powiedzieć pierwsze zdanie!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 696 osób
118 783 zł (100,05%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0002626 Martyna
Zbiórka na cel
Przeszczep komórek macierzystych (5 podań) i intensywna terapia

Martyna Muza, 13 lat

Rzeszów, podkarpackie

Mózgowe porażenie dziecięce

Rozpoczęcie: 14 Grudnia 2018
Zakończenie: 15 Maja 2020

Poprzednie zbiórki

91 066 zł (100,00%)
Przeszczep komórek macierzystych w Lublinie

1 409

16.09.2014 - 17.01.2017

Przeszczep komórek macierzystych w Lublinie

1 409

91 066 zł

16.09.2014 - 17.01.2017

13 Września 2019, 13:40
Jesteśmy w połowie drogi!

Kochani,

terapia wraz z przeszczepem, którą możemy opłacić dzięki Waszemu wsparciu, przynosi niesamowite efekty. Martynka po podaniach czuje się dobrze, coraz więcej mówi, komunikuje się już zdaniami; zgłasza wszelkie potrzeby, widoczne są niesamowite postępy rozwojowe. Terapia okazała się sukcesem. Podania odbywają się w odstępach 8-tygodniowych od kwietnia 2019; obecnie córeczka jest po trzech podaniach.

Martyna Muza


To niesamowite, że jeszcze nie tak dawno Martynka nie mówiła nic, wydawała jedynie dźwięki niezrozumiałe dla otoczenia. Dzisiaj jej rzeczywistość zmieniła się spektakularnie. Jest dużo szczęśliwszym dzieckiem, jej rozwój zasobu słownictwa ciągle postępuje do przodu. Bardzo szybko się uczy i sprawia jej to radość. To, co kiedyś wydawało się niemożliwe, dzisiaj jest do osiągnięcia, jednak tylko i wyłącznie dzięki kontynuacji przeszczepu i intensywnej terapii.

Dziękujemy za dotychczasową pomoc i prosimy o jeszcze. Walka o lepszą przyszłość córeczki jeszcze długo się nie skończy. Z Wami będzie nam o wiele łatwiej!

Agnieszka - mama

Przeszczepy komórek macierzystych już dwukrotnie zmieniły życie Martynki na lepsze. Córka, mimo wielu trudności, nauczyła się mówić, dzięki czemu mogła pójść do szkoły. To był dla nas wielki przełom, tak bardzo oczekiwany przez wiele lat. W tej walce o sprawność i samodzielność Martynki nie wolno nam się zatrzymać ani na moment, dlatego raz jeszcze prosimy o pomoc.

Martyna Muza

Milczenie jest złotem? W przypadku kiedy czekasz na pierwsze słowo swojego dziecka - na pewno nie. Kilka lat temu, kiedy Martynka obchodziła 6. urodziny, wciąż tylko mogliśmy pomarzyć o tym, żeby z nami porozmawiała. Wszystko przez Mózgowe Porażenie Dziecięce, wynikające z niedotlenienia okołoporodowego. Ze szpitala wychodziliśmy ze “zdrowym” dzieckiem. Symptomy, sugerujące, że coś jest nie tak, pojawiły się dopiero po 3 miesiącach.

Silne naprężenia ciała, powtarzające się każdego dnia nie pozwalały czekać i bagatelizować. Na twarzy Martynki malował się ból. Nasza bezradność była uczuciem, z którym nie sposób sobie poradzić. Gdy do napadów dochodziły kolejne niepokojące objawy, zdecydowaliśmy się szukać pomocy u specjalisty. Pierwsze badanie oraz jego wyniki odebrały resztki nadziei na to, że to wszystko to jakiś zły sen, czy pomyłka...

Martyna Muza

Zaczęła się nierówna walka o zdrowie i sprawność Martynki. Dzięki niezwykłej wytrwałości udało jej się nauczyć chodzić. Widzi i słyszy, choć lekarze nie dawali na to szans. Ćwiczenia, rehabilitacja - złączone ze sobą słowa, które pojawiły się w naszym słowniku na pierwszym miejscu. Postępy przychodziły małymi kroczkami, ale najważniejsze, że mogliśmy je zobaczyć na własne oczy. Przełom nastąpił po terapii komórkami macierzystymi, na które udało się zebrać pieniądze dzięki Państwa pomocy.

Martynka zaczęła mówić. Najpierw pojedyncze słowa, dzisiaj pracujemy już nad zdaniami. Wiecie jakie to wspaniałe uczucie, kiedy wreszcie można porozmawiać z własnym dzieckiem? Codziennie wyrzucamy z siebie potoki słów, nie zastanawiając się nawet nad tym, jak wielki to skarb. Rozwój mowy pozwolił pójść córce (po 2 latach odroczeń) do szkoły. ZWYCZAJNEJ szkoły! Ze zwyczajnymi dziećmi, z którymi potrafi się dogadać. Szok - to mało powiedziane!

Martyna Muza

Chcemy iść dalej tą drogą. Udało nam się wyrwać Martynkę z otchłani milczenia. Teraz musimy kontynuować przeszczep komórek macierzystych połączony z intensywną terapią logopedyczną, aby Martynka, oprócz pojedynczych słów, mogła zacząć normalnie mówić. Bez Waszej pomocy i tym razem nie poradzimy sobie sami, dlatego, po raz kolejny, bardzo prosimy o Wasze wsparcie!

Agnieszka - mama

Ładuję...

2 000 zł

CodeTwo

450 zł

AFTERWEB

2 darowizny na tę zbiórkę, ostatnia
300 zł

NOSTRA Trade

200 zł

PAMAG

200 zł

WEB INVENTIONS Krzysztof Kardasz

3 darowizny na tę zbiórkę, ostatnia
200 zł

EURO TRAST

2 darowizny na tę zbiórkę, ostatnia

Pokaż więcej

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 696 osób
118 783 zł (100,05%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0002626 Martyna