Jest bardzo źle❗️Serduszko Maryni potrzebuje kolejnej pilnej operacji, by żyć!

Marysia Figura
Zbiórka zakończona

Jest bardzo źle❗️Serduszko Maryni potrzebuje kolejnej pilnej operacji, by żyć!

Cel zbiórki:

Diagnostyka i operacja serca w Genewie i transport medyczny

Marysia Figura, 3 latka
Lublin, lubelskie
Złożona wada serca z przełożeniem wielkich naczyń wraz z inwersją przedsionków, zarośniętą drogą odpływu krwi z serca do płuc, ubytkiem międzykomorowym, mezokardią. Odwrócenie trzewi
Rozpoczęcie: 5 Marca 2021
Zakończenie: 14 Marca 2021

Rezultat zbiórki

Operacja się udała! Serduszko Maryni może bić z całych sił, dziękujemy!

Dzięki Waszej pomocy maleńka Marysia przeszła ratującą życie operację serca w Genewie. Po rekonwalescencji razem z rodzicami wróciła do domu, a teraz może cieszyć się dzieciństwem!

Marysia Figura

Razem wielką mamy MOC! Dziękujemy!

Marysia Figura

Opis zbiórki

Stan Maryni dramatycznie szybko się pogorszył! W szpitalu podczas kontroli usłyszeliśmy to, czego mieliśmy nadzieję już nigdy nie usłyszeć. "Stan córki jest bardzo zły. Doszło do poważnych powikłań pooperacyjnych". Musimy, jak najszybciej powrócić do Genewy na kolejną operację serduszka... W Polsce nikt takich nie wykonuje. Musimy zrobić, co w naszej mocy, aby uratować wszystko, co ma dla nas w życiu ma  jakiekolwiek znaczenie - naszą córeczkę... Lekrze dają nam dwa tygodnie. Bardzo prosimy o ratunek!

Nie minęło nawet pół roku od najgorszego dnia w naszym życiu. Dnia, w którym Marynia 10 godzin walczyła o życie na sali operacyjnej. Jeszcze nie opadły w nas emocje związane z operacją. Jeszcze nie usłyszeliśmy "Kocham Cię mamo, kocham Cię tato". Jeszcze nie znikł nam z pamięci obraz, jak lekarze zabierają nam Marysię na salę operacyjną, a my płaczemy z bezsilności, że w najważniejszym momencie życia musimy zostawić naszą córeczkę. Że jest sama...

Marysia Figura

Teraz przed Marynią kolejna, nierówna walka o życie. Bez pilnej interwencji kardiochirurgicznej serduszko Marysi stanie się niewydolne!

Marynia urodziła się z krytycznymi, skrajnie rzadkimi wadami serca: przełożeniem wielkich naczyń wraz z inwersją przedsionków (taka inwersja zdarza się niesamowicie rzadko), zarośniętą drogą odpływu krwi z serca do płuc, bardzo dużym ubytkiem w przegrodzie międzykomorowej, mezokardią. Dodatkowo jej organy w ciele są poprzestawiane. Po urodzeniu przeszła pierwszą operację, mająca na celu jedynie przedłużenie jej życia.

Szukaliśmy pomocy wszędzie, znaleźliśmy ją w Genewie. Przed niespełna kilkoma miesiącami, Doktor Tornike Sologashvili ze szpitala w Genewie – specjalista od niesamowicie trudnych przypadków wad serca, zdecydował się podjąć operacji serduszka naszej córci. Dzięki niemu i dzięki Wam Marynia dostała szansę na normalne życie z serduszkiem dwukomorowym, przypominającym pracą serce zdrowego dziecka. Taka operacja nie była możliwa do przeprowadzenia w Polsce. Był to niezwykły wysiłek całego zespołu lekarzy i prawdopodobnie pierwsza taka operacja w Europie!

Marysia Figura

Anatomia serduszka Maryni niesamowicie skomplikowała całą operację - przedsionki serca okazały się niezwykle małe, tętnice płucne słabo rozwinięte. Marysia walczyła na sali operacyjnej, następnie walczyła na OIOM-ie. Było bardzo ciężko, jednak udało się! Wróciliśmy w trójkę do domu. Nasza radość trwała tak krótko...

Podczas rutynowej kontroli echo serca, kardiolog zauważył powikłania pooperacyjne. Zostaliśmy pilnie skierowani do szpitala. Badania potwierdziły, że doszło do przewężenia tunelu Senninga, dodatkowo okazało się, że w na serduszko uciska zgromadzony płyn. Doszło również do przewężenia jednej tętnicy płucnej. Tyle złych informacji, a przecież mieliśmy nadzieję na nowe życie! Jedynym sposobem na naprawę serduszka Maryni jest kolejna operacja i powrót do Genewy. Zaufanie kolejny raz zespołowi lekarzy, który poprzednio uratował serduszko naszej córeczki. Jednak, aby tak się stało, musimy pokryć koszt operacji naszej córeczki.

Marysia Figura

Nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami, dlatego już nie prosimy, ale błagamy o pomoc w zbiórce!

Jedyne czego pragniemy, to aby nasza córeczka mogła wrócić zdrowa do domu. Nasze serca i duszę rozrywa żal i smutek. Dlaczego Marynia musi tyle cierpieć? Mamy tak mało czasu, a chodzi o życie największego dla nas skarbu. Czas ucieka, stan Marysi jest bardzo ciężki... Prosimy, bądź z nami w walce o jej życie.


Rodzice

___________________

➡️ Losy Maryni możesz śledzić także tu: Serduszko Maryni

➡️ Licytując, możesz ocalić życie: Serduszko Maryni - licytacje

Obserwuj ważne zbiórki