Operacja 10 marca❗️Pomóż ratować sprawność Mateusza

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
3 dni do końca
Wsparło 128 osób
8 538,68 zł (4,54%)
Brakuje jeszcze 179 394,32 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Leczenie operacyjne w Paley European Institute

Mateusz Łyszkowski, 11 lat

Nowa Bukówka, mazowieckie

Wrodzona wada - brak lewej kości strzałkowej, skrócenie piszczeli i kości udowej

Rozpoczęcie: 16 Lutego 2021
Zakończenie: 5 Marca 2021

Nic nie wskazywało na to, że o zdrowie i sprawność naszego dziecka będziemy musieli stoczyć tak ciężką walkę. Po narodzinach lekarze przekazali nam wiadomość, którą pragnie usłyszeć każdy rodzic, że dziecko jest zdrowe i będzie się rozwijać prawidłowo. 

Z ogromną radością obserwowaliśmy kolejne małe i większe postępy. Dla nas każdy z nich był powodem ogromnej satysfakcji. W takich momentach czerpie się szczęście z najmniejszych gestów i zdarzeń. Pierwsze próby siadania, raczkowania, samodzielnego przemieszczania i poznawania świata - dla nas rodziców każdy wspólny dzień był prawdziwą przygodą. A później stało się coś, co sprawiło, że rzeczywistość, którą dotychczas znaliśmy, odeszła w zapomnienie. W naszym życiu zagościł strach, pojawiały się kolejne troski, a przyszłość stała się jedną wielką niewiadomą...

Jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w życiu dziecka - pierwszy krok dla nas stał się początkiem życiowej tragedii. To właśnie wtedy zobaczyliśmy, że nasz synek stawia stopę wyłącznie na palcach. Początkowo zastanawialiśmy się, czy testuje swoje możliwości poznaje własne ciało, ale chwilę później zapaliła się czerwona lampka. Nasza reakcja była natychmiastowa - udaliśmy się do specjalisty w poszukiwaniu informacji i diagnozy. Właśnie wtedy odkryto przed nami okrutną prawdę - Mateusz nie ma lewej kości strzałkowej, a kość piszczelowa i udowa są znacznie skrócone. Brzmiało to tragicznie - to zestawienie było dla nas jak wyrok… Od razu zaczęliśmy szukać specjalistów, którzy mogliby nam pomóc ratować sprawność synka, zanim wada zacznie mu doskwierać jeszcze bardziej albo spowoduje powikłania związane z postawą całego ciała.

Mateusz Łyszkowski

Za pierwszym razem mieliśmy potwornego pecha - lekarze, którzy podjęli się pomocy, przeprowadzili 4 operacje - niestety żadna z nich nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Wręcz przeciwnie - spowodowały pogłębienie wady. To nie jedyna konsekwencja, z którą musieliśmy się zmagać po zabiegach. Cierpienie naszego dziecka było tak duże, że trudno je opisać słowami. Trauma, która dla małego dziecka może mieć wpływ na dalsze życie, szczególnie jeśli chodzi o dalsze leczenie. Trudno zabierać dziecko do ośrodków medycznych, kiedy na każdą wizytę reaguje przeraźliwym płaczem. Trudno zaufać lekarzom w sytuacji, gdy twoje dziecko doświadcza czegoś takiego...

Dopiero w 2018 roku znaleźliśmy lekarzy gotowych pomóc nam zawalczyć o sprawność Mateusza. Specjaliści z Paley European Institute przeprowadzili już pierwszą operację, za którą zapłaciliśmy ogromną cenę. Na kolejny zabieg, tym razem wydłużania nogi krótszej o 5 cm nie mamy środków, bo opiekę medyczną wyceniono prawie na 200 tysięcy złotych. To nie jedyna przeszkoda na naszej drodze - dostaliśmy informację, że termin wyznaczono na 10 marca 2021 roku, czyli dosłownie za kilkanaście dni! To przerażające, ale musimy spróbować! Zrobić wszystko, by Mateusz mógł pewnie stanąć na własnych nogach. Przejść niezbędną rehabilitację, a wreszcie… zacząć cieszyć się sprawnością, której tak bardzo na co dzień mu brakuje. 

Proszę pomóż nam w tym szaleńczym wyścigu! Nasza walka o sprawność synka trwa wiele lat… To mnóstwo wyrzeczeń, łez i strachu całej naszej rodziny. Teraz mamy szansę, ale tylko jeśli podarujesz nam to, co najważniejsze - wsparcie. Ta operacja to jedyna nadzieja na przyszłość!

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
3 dni do końca
Wsparło 128 osób
8 538,68 zł (4,54%)
Brakuje jeszcze 179 394,32 zł
Wesprzyj Wesprzyj