Podaruj Maksowi kolejny rok życia - trwa walka z okrutną chorobą!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 658 osób
50 000 zł (37,85%)
Zbiórka na cel
Pokrycie kosztów leków, rehabilitacji i sprzętu niezbędnego w terapii

Maksymilian Podlejski, 14 lat

Czerwionka-Leszczyny, śląskie

Choroba Niemanna - Picka typu C.

Rozpoczęcie: 22 Maja 2020
Zakończenie: 30 Września 2020

Kod ATC leku A16AX06

Maks jest nietypowym nastolatkiem - można powiedzieć, że z powodu jego nietypowej pasji, jaką są militaria. Ale jest coś jeszcze, co sprawia, że Maks się wyróżnia. Coś, co chcielibyśmy wygnać z jego życia, ale nie możemy. To nieuleczalna choroba. Maks walczy. Walczy o każdy dzień i nie podda się, jednak powoli przegrywa… Dlatego jesteśmy tu i prosimy o pomoc.

Niezwykle rzadka i nieuleczalna chorobę Niemanna i Picka typu C sprawia, że życie Maksa jest zagrożone! Już od wielu lat trwa walka, która z każdym kolejnym dniem jest coraz trudniejsza. Już dzisiaj jego nogi i ręce odmawiają posłuszeństwa. Coraz trudniej się z nim komunikować. Pod wieloma względami choroba jest podobna w objawach do bardziej znanego schorzenia, czyli choroby Alzheimera. Jest jednak okrutniejsza, bo atakuje dzieci, zabierając je zdecydowanie za szybko...

Maksymilian Podlejski

Pomimo tego wszystkiego Maks walczy. Cieszy się z każdego dnia życia. Z każdego dnia, który spędza ze swoją rodziną i ze swoją pasją... To właśnie jego pasja i wzory żołnierzy Wojska Polskiego dają mu siłę do tego, żeby nigdy się nie poddawać i patrzeć w przyszłość z nadzieją! Ogromna pasja do militariów napędza chęć życia.

Od jakiegoś czasu Maks ma również ataki padaczki. Codzienne, częste i wyczerpujące. Aby mógł funkcjonować jak najnormalniej, potrzebuje też preparatów odżywczych najlepszej jakości. Dzięki nim jego organizm szybciej powraca do równowagi po każdym odbierającym siłę ataku.

Maks wymaga stałej opieki i stałego wsparcia swoich rodziców oraz brata. Są z nim cały czas, cały czas się nim opiekują. I do tego cały czas martwią się, czy na pewno następnego miesiąca będzie ich stać na wszystkie związane z leczeniem koszty. Ale przecież nie mogą się poddać. Muszą walczyć, jak Maks. Dla Maksa!

Maksymilian Podlejski

Z Waszą pomocą chcemy zebrać środki na minimum roczne leczenie. Obecnie nasz waleczny żołnierz przyjmuje lek, który spowalnia postęp choroby. Dzięki niemu Maks jest znacznie bardziej skupiony i komunikatywny. Niestety koszt tego lekarstwa wynosi ponad 9 tysięcy złotych miesięcznie. Lek niestety nie jest refundowany, a kuracja nie może zostać przerwana. Lekarstwo stanowi prawie 90% kwoty, jakiej potrzebujemy. 

Z powodu postępującego niedowładu kończyn Maksa niezbędna jest stała i wymagająca rehabilitacja. Potrzeba do tego sprzętu (specjalne łóżko czy specjalne obuwie), a także nieustającej opieki rehabilitanta. To także ogromne koszty. 

Ta zbiórka to szansa dla Maksa na kolejny rok życia. Dzięki niej możemy pomóc w walce, która nigdy się nie kończy, którą toczy cała rodzina. Z Twoją pomocą możemy odepchnąć wroga, którym jest ta okropna choroba!

______________

Zobacz film, w którym tata Maksa opowiada o jego walce:


______________

➡️ Historię Maksa możesz śledzić także na Fb - Max Walczy

➡️ Biorąc udział w licytacjach, także możesz dołączyć do walki Maksa - Licytacje dla Maksa

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 658 osób
50 000 zł (37,85%)