Metamorfoza świetlicy dla dzieci z niepełnosprawnością

Fundacja ProCuro
organizator skarbonki

Co robi większość dzieci po szkole? Wracają do ciepłego domu, mama podgrzewa im zupę, później idą do swojego pokoju odrobić lekcje lub pobawić się ulubionymi zabawkami.  

Niestety nie wszystkie dzieci mają ciepły dom i mamę, która przygotuje pyszny obiad. Są też takie, które dodatkowo muszą zmagać się z niepełnosprawnością.

Właśnie takie cudowne dzieci mieszkają w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Cartitas w Dobroszycach (pod Wrocławiem). Ośrodek zajmuje się opieką i edukacją dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, stwarzając im warunki do nauki i poprawy ich funkcjonowania w dorosłym życiu.

W ośrodku jest świetlica, z której korzystają dzieci w wieku 7-10lat. Świetlica pełni wielofunkcyjną rolę - jest miejscem do odrabiania lekcji, salą telewizyjną, pokojem do zabawy, miejscem do grania w gry i rysowania.

Niestety pomieszczenie jest w złym stanie technicznym i wymaga gruntownego remontu. Wysłużone meble i dziurawe gumoleum na podłodze nie zachęcają do przebywania i zabawy w tym miejscu. Fundacja ProCuro wspólnie z partnerami podjęła się przeprowadzenia gruntownego remontu i wyposażenia świetlicy w niezbędne sprzęty. Lada dzień ruszą prace remontowe.

 

Bożenna Dowgiałło

Bożenna Dowgiałło

Świetlica, po remoncie, będzie dla dzieci komfortowym wnętrzem do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu wolnego. Pomieszczenie zostało zaprojektowane z myślą o młodszych dzieciach, które większość czasu bawią się na podłodze. Miękkie materace, drewniane domki i czarne tablice do malowania kredą sprawiają, że od samego patrzenia na projekt, aż chce się bawić.

Bożenna Dowgiałło

Bożenna Dowgiałło

Bożenna Dowgiałło

Zakres prac obejmuje malowanie sufitów i ścian, montaż atestowanej wykładziny podłogowej, przeniesienie instalacji elektrycznej i telewizyjnej. Ponadto wymienione zostaną wszystkie meble i całe wyposażenie świetlicy.

Zachęcamy Państwa do wsparcia projektu. Środki zebrane na tej skarbonce będą przeznaczone na zakup edukacyjnego wyposażenia do świetlicy – ścieżki sensoryczne, książeczki, gry planszowe, zabawki edukacyjne, odtwarzacz CD, audiobooki, telewizor, rzutnik, (opcjonalnie) konsola do gier.

Remont pomieszczeń możliwy jest dzięki zaangażowaniu naszych partnerów – Vantage Development, Erbud, PPG i Grupa Projektowa Isba.

Dziękujemy za każdą wpłatę i za Państwa otwarte serca!

Postępy prac będziemy relacjonować na FB fundacji https://www.facebook.com/FundacjaProCuro/ 

Dziękujemy!

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

1 500 zł

Bombshe

20 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
36%
3 660 zł Wsparło 28 osób CEL: 10 000 ZŁ
Wesprzyj