Michał każdego dnia walczy o sprawność. Pomożesz mu?

Michał Drubkowski
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

3 turnusy rehabilitacyjne

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Słoneczko
Michał Drubkowski, 26 lat
Legionowo, mazowieckie
Wcześniactwo i powikłania z nim związane
Rozpoczęcie: 3 Marca 2020
Zakończenie: 15 Kwietnia 2022

Opis zbiórki

Chociaż Michał cztery lata temu stał się pełnoletni, dla mnie zawsze będzie dzieckiem. Przez to, co się wydarzyło, jego rozwój zatrzymał się na pewnym etapie. Jego choroby nie da się wyleczyć, ale ja – mama – mogę zrobić wszystko, co w mojej mocy, by życie Michała było pozbawione cierpienia. Teraz to moje największe marzenie. Pomożesz mi je spełnić?

Michał urodził się 23 lata temu. Był wcześniakiem, ważył 1700 gramów. Przez zbyt szybki poród u synka stwierdzono wiele powikłań z tym związanych. Niedotlenienie mózgu podczas porodu spowodowało opóźnienie psychoruchowe, mózgowe porażenie dziecięce i zaburzenia ogólnorozwojowe. 

Michał Drubkowski

Praktycznie od kiedy wróciliśmy do domu synek jest nieustannie rehabilitowany. Od samego początku dwoję się i troję, by jak najlepiej mu pomóc. Od 3. roku Michał jest rehabilitowany metodą dr. Swietłany Masgutowej, co przynosi olbrzymią poprawę w jego funkcjonowaniu. Gdyby nie to, pewnie dziś nawet by nie chodził. Ciężką pracą doszliśmy do bardzo wielu postępów. Niestety Michał ma wciąż problemy z mową, czytaniem, pisaniem, motoryką. Jest nadpobudliwy i ma problemy z emocjami. Póki my – rodzice – jesteśmy na świecie, chcielibyśmy zrobić wszystko, by wtedy kiedy nas zabraknie, Michał jak najlepiej sobie radził. 

Zauważyliśmy, że wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne sprawiają, że Michał robi ogromne postępy. Po takich wyjazdach zaczął czytać i pisać, potrafi się skupić dłuższą chwilę na danej czynności, co wcześniej nie było możliwe. Dlatego też chcielibyśmy, aby mógł wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne częściej. Niestety teraz nie jest to możliwe ze względów finansowych. 

Każdą złotówkę przeznaczamy na dodatkowe godziny codziennej rehabilitacji. Nie mamy żadnych oszczędności, ale wierzymy, że na tej zbiórce spotkają się ludzie, którzy zechcą pomóc naszemu dziecku. Prosimy, podaruj Michałowi szansę na lepsze jutro...

Rodzice Michała

Ta zbiórka jest już zakończona. Możesz wesprzeć aktualną zbiórkę.

Obserwuj ważne zbiórki