Michał topił się w stawie! Tamtego dnia stracił niemal wszystko. Pomóż!

Michał Łaptuta

Michał topił się w stawie! Tamtego dnia stracił niemal wszystko. Pomóż!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0210096
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Michał Łaptuta, 18 lat
Aleksandrów Kujawski, kujawsko-pomorskie
Niedowład spastyczny czterokończynowy, niedrgawkowy stan padaczkowy, padaczka objawowa, gastrostomia, tracheostomia, encefalopatia niedokrwienno-niedotleniowa
Rozpoczęcie: 8 Lipca 2022
Zakończenie: 6 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Michaś ma 17 lat, w wieku 2 lat zdarzył się straszny wypadek, wpadł do stawiku, zachłysnął się woda  i doszło do zatrzymania oddechu i całkowicie zatrzymania akcji serca. Lekarze przywrócili życie Michałkowi, jednak zbyt długie niedotlenienie spowodowało nieodwracalne zmiany w mózgu.

Doszło do porażenia czterokonczynowego, bardzo silnej spastyczności, która powoduje zwichnięcia stawów, ujawniła się także padaczka. Obecnie Michał oddycha przez rurkę trecheotomijna, za pomocą ssaka odsysamy wydzielinę z dróg oddechowych. Karmiony przez PEGa, wszystko jest blendowane a także dostaje gotowe produkty żywieniowe. 

Michał Łaptuta

Podstawową formą jego  leczenia , poza lekami, jest rehabilitacja. Utrzymuje układ mięśniowy oraz działa rozluźniająco i przeciwbólowo, gdyż silna spastyka wywołuje straszny ból. Wszystkie mięśnie są napięte. Rehabilitacja wspieta także układ trawienny oraz krążeniowo- oddechowy. Bez niej ciężko byłoby Michałkowi funkcjonować. Michaś potrzebuje także specjalistycznego sprzętu, ssak medyczny, wózek na którym może się przemieszczać (jeździć na spacery, wizyty lekarskie itp), fotelik samochodowy, siedzisko do pionizacji i pomoce rehabilitacyjne (walki, piłki, mata).

Michaś jest bardzo pogodnym i wesołym nastolatkiem, bardzo lubi obserwować świat, wszystko, co go otacza i co się dookoła dzieje. Ma dwóch braci, którzy się nim zajmują, spędzają z nim czas, zabierają na spacery, czytają mu książki. W opiece nad Michałkiem pomaga także babcia (moja mama) która jest bardzo oddana, czasem jedzie z nim na turnus. 

Wiemy, ze Michałek, chociaż nie może nic powiedzieć, wszystko rozumie. Komunikujemy się za pomocą specjalnego urządzenia C-EYE (cyberoko). Michaś zaznacza ruchem gałek ocznych odpowiednie komunikaty na monitorze. 

Jest bardzo komunikatywny, lubi kiedy wszyscy są razem w domu. Ma swoje zwierzaki koty i pieski, uwielbia też konie. Na co dzień w roku szkolnym ma zajęcia rewalidacyjne w domu oraz rehabilitacje. Jednak tej rehabilitacji jest stanowczo za mało, dlatego staramy się jeździć na turnusy gdzie Michaś ma intensywny czas, szereg ćwiczeń, zabiegów i zajęć.

Michał Łaptuta

Jest to dla niego ogromnie ważne wręcz niezbędne. Rehabilitacja zapobiega pogłębianiu się przykurczy oraz skrzywieniu kręgosłupa. Działa rozluźniająco na mięśnie i wspomaga oddzychanie, trawienie. 

Zakup sprzętów, lekarstw, artykułów medycznych oraz sama rehabilitacja to bardzo duże koszty, dlatego zwracamy się o pomoc finansową. Sami nie jesteśmy w stanie zapewnić synkowi tego wszystkiego. Dajemy mu tyle ile możemy, przede wszystkim miłość i bezpieczny dom. Prosimy o wsparcie w zbiórce na kolejny turnus rehabilitacyjny oraz zakup maty do hydromasażu 
Ewelina i Maciej Łaptuta 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0210096
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki