Mój syn miał wielkie marzenia... Proszę, nie pozwól, żeby wypadek mu je odebrał!

Michał Skowronek

Mój syn miał wielkie marzenia... Proszę, nie pozwól, żeby wypadek mu je odebrał!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0291922
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja, sprzęt rehabilitacyjno-sportowy

Michał Skowronek, 17 lat
Bytom, śląskie
Złamanie kręgu odcinka lędźwiowego kręgosłupa
Rozpoczęcie: 13 Czerwca 2023
Zakończenie: 14 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Mój syn, Michał ma 16 lat i marzy o zostaniu żołnierzem. Niestety, dramatyczne wydarzenia z końca maja 2023 mogą pokrzyżować jego plany… Michał spadł ze ścianki wspinaczkowej i złamał kręgosłup! 

Mój syn od początku walczył z przeciwnościami losu. Urodził się z obniżonym napięciem mięśniowym. Cierpiał również na koślawość stóp i kolan. Dzięki bardzo intensywnej rehabilitacji stanął na nogi.

W roku 2021 Michał zaczął uczęszczać do klasy przygotowania wojskowego. Pomimo diagnozy sprzed lat, dzięki swojej pracy i determinacji, osiągnął wysoką sprawność. Jego marzenia zaczęły się spełniać. Kolejnym ich etapem miała być nauka w Wojskowej Akademii Technicznej. Niestety, przez wypadek plany te stają pod znakiem zapytania...

Doszło do niego w trakcie szkolnego poligonu. Podczas treningu na ściance wspinaczkowej Michał spadł z wysokości 6 metrów na twardą ziemię. Po badaniu tomografem okazało się, że złamał kręgosłup… 

Syn wymaga teraz intensywnej rehabilitacji. Aby uniknąć konsekwencji neurologicznych, będzie potrzebował też leczenia biologicznego. Niewykluczone, że czekają go również skomplikowane operacje kręgosłupa.

Michał Skowronek

Pomimo doświadczanych od dziecka trudności, już w wieku przedszkolnym, Michał rozpoczął naukę pływania oraz jazdy konnej. Trenował również judo, szermierkę i karate tradycyjne. W tym ostatnim osiągał spore sukcesy, z których największym był brązowy medal w międzynarodowym turnieju.

Ma też inną pasję, czyli pisanie opowiadań i wierszy. Syn jest laureatem wielu konkursów poetyckich ogólnopolskich i międzynarodowych. Od wielu lat działa też jako wolontariusz, biorąc czynny udział w różnych akcjach charytatywnych.

Michał ma wiele marzeń i planów do realizacji. Tylko dzięki rehabilitacji będzie w stanie powrócić do dawnego życia i czerpać z niego garściami!

Koszty tygodniowego turnusu rehabilitacyjnego wynoszą około dziesięciu tysięcy złotych. Terapia biologiczna to około czterech tysięcy złotych za jeden zabieg. Do tego dochodzi mnóstwo innych zabiegów i opłata za specjalistyczny transport. To wszystko składa się na zawrotną kwotę… Ale musimy przecież zrobić wszystko, by pomóc Michałowi!

Mój kochany syn, niezmiennie marzy o studiach związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym naszego państwa. Chciałby służyć nam wszystkim, społeczeństwu i ojczyźnie. W życiu doświadczył wielu przeciwności, ale nigdy się nie poddał. Tak samo będzie i tym razem! Tylko wszyscy razem musimy mu w tym pomóc!

Mama, Jolanta

Michał Skowronek

Kwota zbiórki jest szacunkowa

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0291922
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki