Wyjazd dla Ani na Miss Wheelchair World 2022

Fundacja Jedyna Taka
Zbiórka zakończona

Wyjazd dla Ani na Miss Wheelchair World 2022

Cel zbiórki:

Wyjazd na drugą edycję Miss Wheelchair World 2022

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Jedyna Taka
Fundacja Jedyna Taka
Rozpoczęcie: 19 Września 2022
Zakończenie: 23 Października 2022

Opis zbiórki

Fundacja Jedyna Taka jest pomysłodawcą i organizatorem pierwszego na świecie konkursu Miss Wheelchair World, mającego na celu przeciwdziałanie wykluczeniu i zmianie wizerunku kobiet z niepełnosprawnością na szczeblu międzynarodowym.

Dzięki wsparciu Miasta Warszawa w 2017 roku, Polskę odwiedziło 24 kandydatki z 19 krajów. Wybory nie są zwykłym konkursem piękności mają na celu wymianę doświadczeń oraz zmianę sytuacji kobiet w rożnych regionach świata. 

Fundacja Jedyna Taka

Nawiązane współprace sprawiły, iż została powołana dyrektor konkursu w Karen Rocha, która organizuje drugą edycje 23-29.10.2022 r. w Baja California w Meksyku. Jesteśmy dumni, że inicjatywa przetrwała a motylki integracji latają po świecie zmieniając świat. Ponieważ jesteśmy małą fundacją z Ciechocinka gdzie na zasadzie wolontariatu działają dwie osoby, nie jesteśmy w stanie sfinansować wylotu Ani do Meksyku, gdzie ma reprezentować nasz kraj Polskę. 

Zwracamy się do Państwa o pomoc i wsparcie finansowe naszej kampanii na Siepomaga.pl która ma na celu zakup biletu dla Ani. Wierzymy mocno, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Z góry bardzo DZIĘKUJEMY  za okazane wsparcie.

Kilka słów od Ani:

Nazywam się Ania Płoszyńska. Mam 25 lat i w 2015 roku uległam wypadkowi, przez co poruszam się na wózku inwalidzkim. Staram się jednak pokazywać, że życie z niepełnosprawnością może być równie barwne co życie osoby chodzącej. Każdego dnia obalam stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością. Ukończyłam studia na Uniwerysytecie medycznym w Łodzi i pracuję z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową. Od ponad 2 lat trenuję pływanie i startuję w licznych zawodach, a wcześniej uprawiałam również taniec towarzyski. W 2016 roku wzięłam udział w wyborach Miss Polski na wózku, gdzie zajęłam 3 miejsce i zostałam II wicemiss Polski. Przede mną kolejne wyzwanie. Wyjazd na Miss Świata do Meksyku i godne reprezentowanie mojego kraju oraz innych osób poruszających się na wózkach. Pragnę pokazać że kobieta z niepełnosprawnością może być równie piękna co kobieta chodząca, że każdy jest tak samo ważny, tak samo wyjątkowy. Niestety podróż do Meksyku jest bardzo kosztowna i bez Waszej pomocy nie będę w stanie tam dotrzeć i przełamywać kolejnych barier. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą zmienię wizerunek osób z niepełnosprawnościami i pokażę, że piękno nie ma barier. Każda złotówka jest dla mnie na wagę złota!

Obserwuj ważne zbiórki