Młodą mamę uratuje tylko pilna operacja! Pomóż Monice!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 195 osób
16 806,13 zł (100,78%)
Zbiórka na cel
Operacja stabilizacji kręgosłupa i resekcji żeber

Monika Pakulska, 31 lat

Podkowa Leśna, mazowieckie

Skolioza, deformacja żeber, uszkodzenie narządów wewnętrznych

Rozpoczęcie: 3 Czerwca 2020
Zakończenie: 1 Lipca 2020

4 sierpnia 2020:

Jest 11 dzień po mojej operacji, 6 dzień odkąd jestem już w domu. Samopoczucie już coraz lepsze, oswajam się z nową rzeczywistością, każdego dnia coraz lepiej radzę sobie z bólem.

Operacja przebiegła dobrze, ale niestety lekarza spotkały pewne trudności. Doktor liczył na dużo lepszy efekt, lecz stan moich kości okazał się tragiczny. Doktor Nosarzewski zrobił wszystko, co tylko mógł i wyprostował mój kręgosłup na tyle, na ile pozwoliły mu warunki. W związku z tym ze 100-stopniowej skoliozy udało się ją naprostować do 70 stopni. Niestety ten wynik nie daje na tyle dużego sukcesu, żebym mogła być pewna zdrowej przyszłości, bez dalszych komplikacji, bez dalszego pogarszania się skrzywienia. Tym samym Pan Paweł zaproponował mi kolejną operację, która się wiąże z jednej strony z dość dużym ryzykiem, a z drugiej strony szansą na dalsze spokojne życie bez obawy, że za kilka czy kilkanaście lat znów mogłabym przeżywać tragedię. Stoję przed bardzo ważną decyzją w moim życiu, czy ryzykować dla lepszego spokojnego życia? Jestem chyba skora zaryzykować, bo żyje się raz!

W związku z tą decyzją druga operacja byłaby przeprowadzona w szpitalu w Grodzisku Mazowieckim na NFZ. Po niej czeka mnie jeszcze rehabilitacja i długa droga do zdrowia, ale w końcu wiem, że jest właściwa!

W załączniku przesyłam zdjęcie moich dużo lepszych, ale jeszcze niedoskonałych pleców. Będzie jeszcze lepiej! 😊

Pozdrawiam serdecznie i ściskam wszystkich, którzy trzymali za mnie kciuki. Jeszcze raz dziękuję za to cudowne wsparcie!

_____________________

Po lewej stan kręgosłupa przed operację, po prawej - stan obecny.

Monika Pakulska

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 195 osób
16 806,13 zł (100,78%)