Walczymy o sprawność Nadii, potrzebna specjalistyczna rehabilitacja.

Nadia Gardziejewska

Walczymy o sprawność Nadii, potrzebna specjalistyczna rehabilitacja.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0207969
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Turnus rehabilitacyjny

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Serca dla Maluszka
Nadia Gardziejewska, 7 lat
Zielona Góra, lubuskie
Padaczka, niedobór masy ciała i wzrostu, małogłowie
Rozpoczęcie: 6 Czerwca 2022
Zakończenie: 1 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Nadia urodziła się w 2016 roku. Badania przesiewowe noworodków wykazały u córki fenyloketonurię. Dodatkowo rozpoznano u niej zespół fenyloketonurii matczynej z typowymi cechami: opóźnionym rozwojem psychoruchowym, małogłowiem, zaburzonym rozwojem mowy. 

Najgorszą diagnozą była jednak padaczka, która obecnie leczona jest za pomocą 3 różnych leków przeciwpadaczkowych! Leczenie Nadii opiera się na diecie niskofenyloalaninowej, którą córeczka będzie musiała stosować już do końca swojego życia. Nadia musi mieć także stale monitorowane stężenie fenyloalaniny we krwi. 

Córka potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji, pomocy logopedycznej oraz terapii sensorycznej. Aby miała jakąkolwiek szansę na samodzielność, musi być intensywnie i regularnie rehabilitowana.

Nadia Gardziejewska

Udało nam się zaplanować 3 turnusy rehabilitacyjne jeszcze w tym roku. Wiemy, że systematyczność ćwiczeń jest najważniejsza i tylko wtedy daje pozytywne efekty. Niestety koszty rehabilitacji znacznie przewyższają moje możliwości finansowe. Boję się, że nie będę w stanie zapewnić córce odpowiedniego wsparcia, rozwoju i opieki jej kruchego zdrowia. To dlatego założyłam zbiórkę.

Wierzę, że z Twoją pomocą walka o sprawność Nadii będzie możliwa, a życie mojej córki stanie się o wiele piękniejsze. Walka z chorobą trwa 24 godziny na dobę. Nie jest nam łatwo, ale wiemy, że razem możemy wiele pokonać. Również razem z Tobą!

Bardzo proszę o pomoc. Jestem wdzięczna za każdy Twój gest wsparcia!

mama NadiiWpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0207969
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki