Zawalcz z nami o dalszy rozwój Filipka!

Filip Łukaszek

Zawalcz z nami o dalszy rozwój Filipka!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0004960
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Terapia neurologopedyczna, rehabilitacja ruchowa, łóżko rehabilitacyjne TAURUS

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Serca dla Maluszka
Filip Łukaszek, 5 lat
Jaworze, śląskie
Zamartwica urodzeniowa, encefalopatia niedokrwienno-niedotleniowa, padaczka objawowa, niedowład spastyczny czterokończynowy
Rozpoczęcie: 26 Września 2023
Zakończenie: 27 Marca 2024

Opis zbiórki

Dziękujemy za wsparcie poprzednich zbiórek! To niesamowite, kiedy tak wiele osób troszczy się o przyszłość naszego synka! Prosimy, bądźcie z nami dalej! 

Nasza historia:

Filipek od urodzenia jest dzieckiem niepełnosprawnym. Synek cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy, padaczkę… Diagnoza obejmuje również chorobę neurologiczną, niepełnosprawność ruchową, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, a także zmienne napięcie mięśniowe.

Nasz długo wyczekiwany syn przyszedł na świat w styczniu 2019 roku. Urodził się przez cesarskie cięcie, przeprowadzone w trybie pilnym, w zamartwicy urodzeniowej. Był resuscytowany, niewydolny oddechowo i krążeniowo.

Filip Łukaszek

Od stycznia 2021 roku, po wielu konsultacjach oraz zabiegach krtani, Filip musiał mieć założoną rurkę tracheostomijną oraz jest żywiony przez PEGa.

Nasz mały wojownik ma dziś 4,5 roczku. Niestety nie potrafi samodzielnie chodzić, jest dzieckiem leżącym. Wymaga codziennej rehabilitacji i ogromnego wsparcia. Mimo tak wielu przeciwności losu Filipek jest bardzo pogodnym i komunikatywnym chłopczykiem o najpiękniejszym uśmiechu na świecie.

Niestety nie ma leku na mózgowe porażenie dziecięce, ale rehabilitacja potrafi zdziałać cuda i jej efekty widzimy każdego dnia. 

Filip Łukaszek

Obecnie potrzebujemy funduszy na terapię neurologopedyczną, dalszą rehabilitację oraz łóżko rehabilitacyjne TAURUS. Koszty są ogromne… Filip jest naprawdę bardzo dzielny i walczy o zdrowie z całych sił. Jego ciężka praca daje widoczne efekty, dlatego nie możemy sobie pozwolić na jej przerwanie. Staramy się zrobić wszystko, aby zapewnić synkowi, jak najlepszą przyszłość.

Bez regularnych rehabilitacji Filip nie osiągnie samodzielności, dlatego prosimy o wsparcie. Liczymy na to, że otworzycie swoje dobre serca i wierzymy, że nasza przyszłość będzie jeszcze kolorowa. 

Wdzięczni rodzice Filipka

Filip Łukaszek

➡️ Facebook - Nasz dzielny Filip

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0004960
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki