Natalia straciła mamę... Jej walka o sprawność musi trwać. Pomóż!

Natalia Gołąb

Natalia straciła mamę... Jej walka o sprawność musi trwać. Pomóż!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0067959
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Intensywny turnus rehabilitacyjny w specjalistycznym ośrodku

Natalia Gołąb, 27 lat
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie, niedowład lewostronny, zespół rzekomoopuszczkowy
Rozpoczęcie: 29 Maja 2020
Zakończenie: 13 Stycznia 2024

Opis zbiórki

To dla mnie przykre i jednocześnie wstydliwe, że muszę zwrócić się do Państwa o wsparcie finansowe na leczenie i rehabilitację mojej córki Natalii. Bardzo długo wahałam się, bo przecież tyle jest chorych dzieci… Jednak prawda jest taka, że nie mam innego wyjścia. Za każdą pomoc będę z serca wdzięczna. 

Natalia Gołąb

Nie tak miało być. Los zafundował Natalii inną drogę, nie taką, jak sobie wymarzyła. Mimo przeciwności losu nie poddaje się i walczy z całych sił o swoje zdrowie. A walka trwa właściwie od jej urodzenia. Moja córeczka dźwiga na swoich plecach bagaż pełen bólu i cierpienia. W czasie swojego krótkiego życia przeszła już 9 operacji i nie wiemy, ile jeszcze przed nami. 

Natalia choruje na dziecięce porażenie mózgowe i wodogłowie wrodzone spowodowane wylewem do centralnego układu nerwowego, którego doznała wkrótce po narodzinach. Dlatego wstawiono jej zastawkę, dzięki której żyje i może funkcjonować w społeczeństwie.

Natalia Gołąb

W 2004 roku miała wymianę zastawki z powodu dysfunkcji. Nikt nie spodziewał się, co nas czeka i jaka tragedia nas spotka. Operacja zakończyła się bardzo poważnymi powikłaniami. W czasie zabiegu pękło naczynie, utworzył się krwiak na mózgu i nastąpił udar krwotoczny, zalewający prawą półkulę mózgu...

Nastąpił niedowład połowiczny lewostronny (paraliż). Natalia całkowicie straciła mowę, która do dziś nie powróciła. Ma kłopoty z połykaniem, trudności z jedzeniem, nastąpił ślinotok. Choruje również na padaczkę. Natalia potrzebuje stałej i fachowej rehabilitacji. Niestety to, co oferuje NFZ, jest niewystarczające - terminy są odległe w czasie, jest mało godzin. Prywatna rehabilitacja to jednak bardzo duże koszty, ale nie możemy pozwolić sobie na przerwę, bo to będzie miało tragiczne skutki. 

Moja córka jest ciekawą świata, pełną energii dziewczyną. Wie, że nie jest w pełni zdrową osobą, dlatego ja jako matka robię wszystko, co w mojej mocy, by była silniejsza i sprawniejsza. Pobyt w takich ośrodkach terapeutycznych bardzo korzystnie wpływ na jej stan zdrowia - zarówno fizyczny, jak i psychiczny Dodaje jej wiary i chęci do dalszej pracy nad sobą oraz walki z ludzkimi słabościami. Natalia ma duże szanse, by być samodzielna, ale warunkiem jest pobyt w tych ośrodkach.

Niestety, dużą barierą w walce o zdrowie są dla niej pieniądze. Nie stać nas na pokrycie jednego turnusu (koszt takiego turnusu to blisko 7 tysięcy zł). Powinna korzystać z takiego turnusu od 5 do 6 razy w roku... Ja, jako matka, robię wszystko, by pomóc mojemu dziecku. Jestem matką, która nie może być chora, nie może zawieźć, nie może odejść, zaniedbać i porzucić… 

Natalia Gołąb

Doświadczam razem z Natalką wszystkie krzywdy, jakie zsyła na nią los. Jestem przy niej i zrobię wszystko, by nie poczuła się gorsza z powodu swojej niepełnosprawności. Gdyby tylko miłość mogła ją uleczyć, niestety takiego cudu nie ma...

Nie jestem w stanie sprostać wszystkim potrzebom związanym z leczeniem i rehabilitacją. Dlatego sytuacja, w jakiej się znalazłam, motywuje mnie i zmusza, abym zwróciła się do Państwa o pomoc dla mojej córki. Tak jak potrafię, robię wszystko, by pomóc mojemu dziecku i zapewnić jej jak najlepsze warunki, aby pokonać tę chorobę. Chciałabym jej pomóc, ale jest mi coraz trudniej, gdyż ja również jestem obciążona takimi chorobami jak: nadciśnienie tętnicze, zmiany zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa oraz cukrzyca typu 2.

Trudno mi prosić o pieniądze, wiedząc, że każdy ma swoje problemy, troski i smutki, ale to dzięki Wam moja córka może powrócić do całkowitej samodzielności. Jedyne, co mi pozostało, to prosić o pomoc w zdobywaniu środków na jej leczenie i rehabilitację. 

Za każdy okazany gest z całego serca dziękuję,

Barbara Gołąb

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0067959
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki