Operacja jedynym ratunkiem❗️Inaczej Natanka czeka cierpienie i cisza!

Natan Leda
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Operacja rekonstrukcji ucha i wyrównanie asymetrii twarzy w USA

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Złotowianka
Natan Leda, 6 lat
Chodzież, wielkopolskie
Zespołem Goldenhara, artezja ucha lewego, dysmorfia twarzy
Rozpoczęcie: 9 Września 2019
Zakończenie: 11 Kwietnia 2021

Opis zbiórki

Każdy rodzic chciałby dać swojemu dziecku wszystko to, co najlepsze… Tym, czego ja chcę dla Natana, jest tylko normalne życie. To, by słyszał, mówił i chodził! Proszę – pomóż mi sprawić, by tak się stało, dać mu przyszłość… Bez Ciebie nie mamy szans!

Natan Leda

Natan nie zna pięknego świata muzyki i dźwięków… To, co słyszy zdrowy człowiek, do niego dociera tylko w połowie! Synek nie ma lewego uszka. Przez to, że niedosłyszy, wciąż nie umie mówić. Przechyla się też na jedną, słyszącą stronę w kierunku źródła dźwięku… Ciało wykrzywia się. Ciężko mu chodzić… Bez operacji nigdy się to nie zmieni!

W ciąży badałam się regularnie, nie opuściłam żadnej wizyty, dbałam o siebie. Wszystko miało być w porządku… Gdy Natan się urodził, pielęgniarki zabrały mi go, by go zważyć i zmierzyć. Czekałam, aż oddadzą mi w ramiona mojego synka… Zdrowego synka. Lekarz przyszedł jednak i powiedział coś, co zmieniło moje całe moje życie… Dziecko nie ma jednego ucha, coś nie tak jest też z jego twarzą…

Szok – tylko tak mogę opisać to, co wtedy czułam.

Natan Leda

Lekarze długo nie potrafili wskazać diagnozy. Dopiero gdy synek skończył pół roku, dowiedziałam się, co mu jest. Zespół Goldenhara. To wyjątkowo rzadkie schorzenie, które objawia się niedostatecznie rozwiniętymi uszami, nosem, podniebieniem miękkim i szczęką. Raz na 50 tysięcy urodzeń. Tak rzadko zdarza się ta wada. Natan jest więc w pewnym sensie wyjątkowy dla medycyny… Ileż bym dała, żeby był całkiem zwyczajny…

Wydawałoby się, że brak jednego ucha to nic – przecież jest drugie. Niestety tak nie jest. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, ile zagrożeń to powoduje! Natan słyszy połowę tego, co zdrowe dziecko. Dźwięk dociera do niego tylko z jednej strony. Po lewej jest cisza… Synek przechyla się więc na słyszącą, prawą stronę. To powoduje problemy z chodzeniem i wadę postawy.

2-latek powinien mówić już pełnymi zdaniami… Natan mówi pojedyncze słowa. „Mama”, „tata”, „baba”… Tylko tyle. Nie słyszy wielu dźwięków, ciężko mu zrozumieć innych, zapamiętać wyrazy… A co będzie, gdy synek będzie starszy? Czy będzie mieć kontakt ze światem, czy będzie odrzucony, niezrozumiany?

Natan Leda

Dla dzieci takich jak Natan ratunkiem jest operacja – lekarze mogą zrobić rekonstrukcję uszka i wszczepić implant, dzięki któremu synek będzie słyszeć! Niestety - w Polsce ratunek dla synka jest możliwy dopiero, gdy będzie mieć 8 lat, może 10… Młodszych dzieci się nie operuje. To mnie przeraża – czy Natan ma czekać do czwartej klasie podstawówki, niedosłysząc, nie mówiąc? Ma mieć tak poważną deformację kręgosłupa, że już nikt mu nie pomoże? Co gorsze – Natana czekałyby 4 rozłożone w czasie etapy leczenia, bez gwarancji na powodzenie… Znamy przypadki, gdy mimo wielu operacji, uformowane uszko zostało wchłonięte do czaszki. Całe cierpienie na nic!

Szansa dla Natana jest, ale niestety za oceanem. Operacja w USA, którą przeprowadzi specjalista w tym zakresie – dr Youssef Tahiri - to 100% gwarancji, że Natan będzie mieć piękne uszko, będzie słyszeć i mówić! Co więcej – lekarze wyrównają mu też asymetrię twarzy. Operacja jest jednoetapowa. Jedna narkoza, jeden zabieg… i tyle. Zero bólu, zero czekania, zero ryzyka. Brzmi jak marzenie, gdyby nie jedno… Za zagraniczne leczenie musimy zapłacić ogromną cenę… Mur w postaci pieniędzy – tylko on dzieli Natanka od tego, by żył jak każde inne zdrowe dziecko.

Bardzo proszę o Twoją pomoc… To jedyne, co mogę zrobić, by nie zawieść jako matka, by uratować moje dziecko przed cierpieniem i ciszą. Proszę, pomóż mi wysłać Natana na operację. Mój synek może słyszeć, żyć normalnie! Bez Ciebie to się nie uda!

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki