Rodzina Nest Banku zbiera dla Kordiana

Rodzina Nest Banku
organizator skarbonki

Nie każdemu życie pisze pozytywne scenariusze, czasem jednak wystarczy mały gest, aby to zmienić. W tej zbiórce wspieramy Kordiana, aby życie już nigdy więcej nie kojarzyło mu się tylko z bólem. Pokażcie, że jesteście częścią Rodziny Nest Banku.

Kordian cierpi każdego dnia, zdiagnozowano u niego wadliwy gen - VAC 14, chłopiec został uznany za pierwszy przypadek dziecka, które żyje z taką chorobą na świecie. „To ten przeklęty defekt jednego genu spowodował dystonię, która szarpie ciało Kordiana, to on jest odpowiedzialny za to, że chłopiec śpi jedynie kilka godzin na dobę, nie mówi, nie przyjmuje pokarmów. Wcześniej w Warszawie stwierdzono uszkodzenie jąder podkorowych mózgu. Co to oznacza? Tyle że wszystkie pozostałe funkcje mózgu przebiegają normalnie. Jest świadomy, zna litery, rozumie, ale nie może zapanować nad swoim ciałem, które stało się dla niego bolesnym więzieniem. Mały, przerażony chłopczyk żyje w ciele, które nieustannie boli. Spięcia mięśniowe są tak silne, że nie jest w stanie nad nimi zapanować dorosły mężczyzna. Kordian komunikuje się z otoczeniem tylko poprzez ruch jednej nogi i to tylko wtedy gdy ból słabnie”.

Na szczęście niedawno pojawiła się nadzieja – Beniamin. „Beniamin to czterolatek z Michigan, który żyje z takim piętnem jak Kordian. Ma nad nim pewną przewagę. Jego rodzice, lekarze są bezpośrednio zaangażowani w badania genetyczne prowadzone na myszach, które zmierzają już do końca. Ich wielka determinacja poskutkowała terapią genową przygotowaną specjalnie pod chłopców. Rodzice Beniamina chcą, by w leczeniu wziął udział także pierwszy na świecie, zdiagnozowany chory – Kordianek. Wektor wirusowy specjalnie przygotowany pod kątem błędu zostanie wszczepiony w ciało chorego, a następnie zacznie kodować białko tak, by komórki nerwowe nie ulegały zniszczeniu. Kordian ma już 7 lat, 4 więcej niż Beniamin, i jego stan jest o wiele gorszy, dlatego szybkie leczenie w Stanach Zjednoczonych jest dla niego ostatnią i absolutnie jedyną szansą”.

Szerzej o zbiórce przeczytacie na stronie zbiórki głównej: https://www.siepomaga.pl/kordian

Akcja skierowana jest do wszystkich pracowników Nest Banku, ale również do ich bliskich, rodzin, a także i samych Klientów – do każdego, kto czuje się częścią naszej wspólnoty – Rodziny Nest Banku. Zapraszamy serdecznie do udziału wszystkich sympatyków Nest Banku (czyli dawnego Banku SMART i BIZ Banku).

Naprawdę niewiele trzeba by pomóc i odmienić czyjeś życie.

Wsparli

100 zł

Wpłata anonimowa

Powrotu do zdrowia
100 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

Magda

97 zł

Jerry

Dacie radę!
20 zł

Wpłata anonimowa

20 zł

Wpłata anonimowa

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
7%
787 zł Wsparło 13 osób CEL: 10 000 ZŁ