Nowy start dla osób w kryzysie bezdomności

Fundacja Daj Herbatę

Nowy start dla osób w kryzysie bezdomności

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0243998
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Na mieszkania i prace dla osób wychodzących z bezdomności

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Daj Herbatę
Fundacja Daj Herbatę
Rozpoczęcie: 4 Stycznia 2023

Opis zbiórki

Bezdomność. To nie tylko problem braku dachu nad głową, ale i odrzuceia, braku akceptacji, a w końcu głębokiej samotności...

Osoby bezdomne potrzebują kompleksowej, nieszablonowej pomocy budowanej przede wszystkim na akceptacji i relacji.

Fundacja Daj Herbatę
Nikt z nas nie lubi jak mu się coś narzuca. W związku z tym pracujemy w duchu metody Najpierw Mieszkanie. Stawiamy na rozmowę, wspieranie, motywowanie. Uważamy, że praca nad kryzysem zaczyna się w domu.

Poznajcie kilka historii z naszej Fundacji:

1. Bogdan - to on trafił do naszego wynajmowanego mieszkania i podjął u nas w Fundacji pracę przy remontach. Bogdan okazał się być pracownikiem na miarę złota. Teraz nie wyobrażamy sobie funkcjonowania naszej Fundacji bez jego wsparcia. Bogdan cały czas jest w procesie wychodzenia z bezdomności, ciężko pracuje nad tym by poukładać swoje życie na nowo. Wspieramy go w tym i kibicujemy. Bogdan jest z nami 2 lata, ale prawie rok temu zaczęła się w życiu nowa historia. Bogdana i Mili, adoptowanego psa, którego otoczył opieką Mila jest stałą częścią naszej Fundacji. Jest cudownie kontaktowa, lubi świat i już pomaga w codziennych pracach Fundacji ❤

Fundacja Daj Herbatę

2. Piotr - Historia Piotra pokazuje, że strata bliskiej osoby potrafi doprowadzić do chronicznego kryzysu, który może zakończyć się bezdomnością. Jednak wśród tegorocznych prezentów od Mikołaja była też mała, skromna koperta dla Piotra a w niej prezent na nowe życie. Tym razem w rolę Mikołaja wcieliła się nasza Fundacja. Piotr od 1 stycznia zaczął pracę w naszej Fundacji na pół etatu. Lada moment będzie mieć też zapewniony dach nad głową.

3. Jan i Iwan - Panowie zajmują trzecie mieszkanie treningowe. Jest to mieszkanie o charakterze opiekuńczym, gdyż obaj Panowie są w podeszłym wieku i mają wiele problemów zdrowotnych. Na co dzień zapewniamy im wsparcie telefoniczne, umawiamy do lekarzy, wykupujemy leki.

Oprócz prowadzenia 3 mieszkań treningowych pomagamy także trzem osobom w wyjściu z bezdomności. Panowie są osobami, które wymagają nieszablonowego podejścia, opieki zdrowotnej. Mimo dużych trudności wykazują się wielką motywacją do zmiany. Jeżdżą do urzędów, regularnie współpracują ze specjalistami fundacji, chodzą na umówione wizyty do lekarzy. Pni również potrzebują naszej pomocy!

Zależy nam, aby zbiórka oprócz wsparcia osób w mieszkaniach wspierała
także osoby w procesie wychodzenia z bezdomności.

Potrzebujemy Waszego wsparcia, żeby zapewnić kompleksową, mądrą i przemyślaną pomoc osobom w kryzysie bezdomności.
To dzięki Wam możemy opowiadać więcej takich historii :)

Dziękujemy za każdą wpłatę!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0243998
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki