❗️ Tata Wiktorii prosi o pomoc dla córeczki! Pilnie potrzebna operacja nóżki!

Wiktoria Błotnicka
Zbiórka zakończona

❗️ Tata Wiktorii prosi o pomoc dla córeczki! Pilnie potrzebna operacja nóżki!

Cel zbiórki:

operacja lewej nóżki w Paley European Institute

Wiktoria Błotnicka, 11 lat
Opoczno, łódzkie
Zespół Downa, zdeformowany staw biodrowy i uszkodzona chrząstka wzrostowa lewej nogi
Rozpoczęcie: 4 Października 2021
Zakończenie: 25 Marca 2022

Opis zbiórki

Wiktoria w 2019 roku przeszła poważną operację rekonstrukcji stawu biodrowego lewej nóżki. Po intensywnej rehabilitacji wydawało się, że wszystko idzie jak w najlepszym kierunku. Niestety przekorny los postawił całe leczenie na szali, a my znowu stanęliśmy w miejscu, w którym musimy prosić o pomoc… 

Wiki urodziła się z zespołem Downa. Ciąża przebiegała książkowo, nie zapowiadało się na żadne nieprawidłowości. Nie byliśmy na to przygotowani, jednak strach przed nieznanym szybko zamienił się w szaleńczą miłość do naszego maleństwa!

Wiktoria Błotnicka

Córeczka już od pierwszych chwil życia musiała walczyć… W pewnym momencie  zaczęły spadać płytki krwi. Przyczyna odnalazła się w lewym bioderku — gronkowiec złocisty, czyli groźna i agresywna bakteria. Wiki trafiła na stół operacyjny, liczyła się każda minuta, a lekarze robili, co mogli, by ją uratować. Później OIOM i dalsza walka o życie i zdrowie. Czuliśmy oddech strachu na swoich plecach. A wkrótce potrzebna była kolejna operacja, bo w bioderku zbierała się ropa…

Odchodziliśmy od zmysłów, baliśmy się co będzie dalej. Nasza mała, bezbronna Wikunia, podłączona do aparatury, dzięki której żyje… Bezradność to najgorsze uczucie jakie może spotkać rodzica.

Po 3-tygodniowej szpitalnej walce wreszcie wróciliśmy do domu. Niestety, okazało się, że bakteria dokonała ogromnego spustoszenia w stawie biodrowym Wiktorii, niszcząc przy okazji chrząstkę wzrostową lewej nóżki. To był początek najtrudniejszego etapu w naszym życiu. 

W kwietniu 2019 roku, dzięki Waszej nieocenionej pomocy i zebraniu środków, Wiktoria przeszła poważną operację. Trwała bardzo długo, a w trakcie jej trwania okazało się, że trzeba zmienić pierwotną koncepcję, prostując miednicę. Wiktoria była bardzo dzielna, a my szczęśliwi, że najgorsze już za nami! 

Wiktoria Błotnicka

Niestety po 2 latach, los zadrwił sobie z nas ponownie i postawił pod ścianą. Okazało się, że w głowie kości udowej z niewiadomej przyczyny doszło do niedokrwienia, w wyniku którego kość zaczęła obumierać. Szczęściem w całym tym nieszczęściu było to, że Wiktoria w porę została zdiagnozowana. Dalsza intensywna rehabilitacja została zaprzestana, a lekarze musieli podjąć odpowiednie leczenie nóżki.

W maju 2021 po konsultacji z doktorem Paley'em dostaliśmy zielone światło do wykonania operacji wydłużania nóżki. Wiktoria jest już na tyle świadoma, że dopytuje kiedy będzie mieć równe nóżki i nie będzie musieć chodzić w wysokim bucie, czy o kulach... Te pytania są dla nas motorem napędzającym do działania i nie pozwalają nam się poddać. 

Dr Paley w najbliższej operacji zamierza usunąć implanty wewnętrzne z kości udowej lewej, osteotomię, osteoplastykę kości udowej lewej i najważniejsze –  wykonać implantację gwoździa magnetycznego, który będzie wydłużał kość udową lewej nóżki. 

Wiktoria Błotnicka

Mimo, że od początku walki o sprawność los nie szczędził Wiktorii bólu i cierpienia, ona nadal chce walczyć o siebie, a my z całych sił musimy jej w tym pomóc. Wykonaliśmy już tak wiele, ale jeszcze bardzo dużo przed nami. Cała operacja i proces leczenia wymagają ogromnych kosztów, dlatego z całego serca prosimy Państwa o wsparcie naszej córeczki. Bez Waszego wsparcia nam się nie uda… 

Rodzice 

---

Możesz pomóc, biorąc udział w LICYTACJACH

Obserwuj ważne zbiórki