Guz mózgu gasi 5-letnie życie... Pomóż ocalić Frania!

Franciszek Popek
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 4 533 osoby
186 700 zł (100,78%)
Zbiórka na cel
Leczenie przeciwnowotworowe

Franciszek Popek

Warszawa, mazowieckie

Guz mózgu - nieoperacyjna glejopochodna zmiana w pniu mózgu

Rozpoczęcie: 22 Lipca 2019
Zakończenie: 14 Października 2019

Kod ATC leku L01XC17

"18 lutego 2020 r. o godz. 9.45 Franio nasz ukochany, najdroższy Synek i Braciszek udał się na wieczny, zasłużony spoczynek.

Synku, walczyliśmy o Ciebie z całych sił. Z wiarą w niemożliwe. Byłeś najdzielniejszy z nas wszystkich, ze stoickim spokojem znosiłeś kolejne etapy tej walki. Miałeś w sobie przez cały ten czas nieprawdopodobny spokój. Godność i cierpliwość. Uśmiech i ciepło. Nigdy nie zapytałeś, dlaczego. Czemu masz skrzywioną buzię, zeza, niewładną rączkę, problemy z chodzeniem, przełykaniem i z mówieniem. Przyjmowałeś te ograniczenia bez najmniejszego protestu. Bez lęku. To my odchodziliśmy od zmysłów, a Ty nas uspokajałeś i przekonywałeś, że wszystko jest ok. Mały chłopczyk i wielki bohater. Gdzie teraz jesteś, nie wiemy. Czy jesteś szczęśliwy? Głęboko w to wierzymy. Dziękujemy Ci za wszystko. Pozostaniesz na zawsze w naszych sercach. Non omnis moriar.
Kochamy Cię z całych sił."

Mama Ania, Tata Mateusz, Siostra Tosia

Nasze serca pękły na miliony kawałków... Spoczywaj w spokoju, Franiu. Nigdy Cię nie zapomnimy...

Rodzinie i bliskim Franka składamy najszczersze wyrazy współczucia.

*

*

*

*

*

*

*

*

*


Styczeń 2020:

Od połowy grudnia ubiegłego roku u  Frania pojawiły się oznaki wzrastającego ciśnienia śródczaszkowego. Stał się apatyczny i osowiały. Na początku bieżącego roku (13 stycznia) Franio przeszedł zabieg wentrykulostomii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Rezonans z dnia 18 stycznia br. wykazał nieznaczne, ale jednak zwiększenie masy guza i nadal poszerzony układ komorowy. Pierwotnie ustalony protokół leczenia Frania przewidywał jego udział w terapii eksperymentalnej lekiem ONC206 w Szpitalu Dziecięcym w Zurychu. Niestety, plan ten musiał zostać zmieniony. Powodem zmiany protokołu leczenia Frania jest brak możliwości natychmiastowego objęcia Frania programem leczenia eksperymentalnego przez Kinderspital Zurich z użyciem leku ONC206. 

Program kliniczny miał zostać uruchomiony w Zurichu na początku bieżącego roku, jednakże jego rozpoczęcie jeszcze nie nastąpiło, a Franio wymaga pilnej kontynuacji leczenia, gdyż szybkość i ciągłość leczenia, z uwagi na wzrost guza, ma tutaj istotne znaczenie. 

W tej sytuacji skontaktowaliśmy się z ośrodkiem IDOI (Instituto de Oncologia Intervencionista) w Monterrey, posiadającym własny protokół leczenia guzów DIPG. Proponowane tam leczenie polega na podaniu mieszanki chemioterapeutyków bezpośrednio do guza. 

Ośrodek w Monterrey zakwalifikował Frania do leczenia i był gotowy do niezwłocznego wdrożenia stosowanej na miejscu procedury leczenia, co miało decydujące znaczenie w kontekście dużej dynamiki procesu chorobowego w tego rodzaju jednostce chorobowej (DIPG).

28 stycznia br. w szpitalu Alfa Center w Monterrey Franio otrzymał pierwszą dawkę chemioterapii bezpośrednio do guza. Niestety, w wyniku podania leku wystąpiła bardzo silna reakcja obrzękowa. Wykonana w dniu 28 stycznia br. tomografia komputerowa głowy potwierdziła powstały obrzęk i bardzo duże poszerzenie układu komorowego, co wymagało pilnego założenia zastawki na miejscu. Zabieg ten wykonano 28 stycznia br.

Obecnie stan Frania jest stabilny, lecz nadal znajduje się pod respiratorem i wymaga hospitalizacji. Oczekujemy wybudzenia Frania w dniu dzisiejszym. Następnie będziemy oceniać, czy chemia daje efekty. Jeśli tak, jesteśmy zdecydowani ją  kontynuować. Koszt pojedynczej chemii to 12.000 dolarów. Nie mamy takich środków, dlatego będziemy musieli ponownie poprosić o pomoc...

Za wszystko, co dla nas zrobiliście, co zrobiliście dla Frania, z całego serca dziękujemy! Dzięki zebranym na Siepomaga.pl środkom mogliśmy polecieć do Meksyku na pierwsze podanie leków. Dziś dla Frania to leczenie to jedyna nadzieja na życie... Prosimy, bądźcie z nami.

Rodzice Frania

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 4 533 osoby
186 700 zł (100,78%)