Nie możemy czekać... Pomóż nam uratować przyszłość Oliwierka!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 1 784 osoby
150 155,46 zł (35,52%)
Brakuje jeszcze 272 515,54 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Leczenie operacyjne w Paley European Institute

Oliwier Kloc, 8 miesięcy

chełm, lubelskie

Niedorozwój kości udowej, skrócenie prawej kończyny dolnej, hemiemlia łokciowa po lewej stronie, deforamcja zaosiowa przedramienia lewego, brak IV i V palca u lewej dłoni

Rozpoczęcie: 9 Lipca 2020
Zakończenie: 30 Listopada 2020

Gdy po porodzie położna zapytała żony, czy wiedziała o wadzie rączki syna, padł na nas blady strach. Z jednej strony tak bardzo cieszyliśmy się, że jest już z nami - nasze ukochane, pierwsze dziecko! Z drugiej owładną nami strach - z rączką coś było nie tak! Chwilę później padł kolejny cios - jest też wada nogi… 

Oliwier urodził się na początku pandemii, za chwilę wprowadzili obostrzenia. Miał wrodzone zapalenie płuc, musiał zostać z mamą w szpitalu, a ja nie mogłem ich nawet odwiedzić… Musiały mi wystarczyć zdjęcia i rozmowy przez telefon. Nie mogłem wspierać żony w tym trudnym czasie, który miał być przecież najpiękniejszy w życiu…

Oliwier Kloc

W trakcie ciąży robiliśmy mnóstwo badań także na własną rękę. Niestety, żaden z lekarzy nie zauważył niczego niepokojącego. Chociaż potem pomyśleliśmy, że może to i lepiej. Byłoby więcej strachu i niepewności… Nasz ukochany synek przyszedł na świat z bardzo rzadkimi wadami kończyn: niedorozwojem kości udowej, skróceniem prawej nogi, hemiemlią łokciową po lewej stronie, deformacją zaosiowa przedramienia lewego, brakiem IV i V palca u lewej dłoni. 

Po pierwszym szoku i rozpaczy pojawiła się determinacja. Patrzymy na synka i dla nas jest najpiękniejszy. Jest naszym cudem, który słodko uśmiecha się co rano. Teraz kiedy ma kilka miesięcy, wady nie doskwierają mu z taką mocą… To jednak cisza przed burzą. Obecna różnica między nóżkami to 6 cm. Bez operacji dojdzie nawet do 25, co skutecznie utrudni mu normalne życie… 

Wszystkie wady, w czasie kiedy synek będzie się rozwijał, będą ten rozwój hamować. Spowoduje to ogromne cierpienie psychiczne i fizyczne. Nie możemy na to pozwolić!

Oliwier Kloc

Szukając nadziei trafiliśmy do Paley European Institute. Tam mogą przeprowadzić pierwszą operację najwcześniej - w momencie, gdy Oli będzie miał 20 miesięcy! Chcąc jak najszybciej rozpocząć walkę o sprawność synka, podjęliśmy decyzję o operacji w warszawskiej prywatnej klinice, gdzie dr Paley będzie operował osobiście!

Oliwier ma zaplanowane leczenie operacyjne na wiele lat, jednak w Paley Institute obiecano nam, że gdy skończy 18 lat, nikt nawet nie będzie wiedział, że urodził się z krótszą nóżką. Dla rodzica chorego dziecka to ogromna determinacja. Leczenie będzie skomplikowane i wieloetapowe, ale wiemy, że to nasza życiowa szansa.

Oliwier Kloc

Pierwsza operacja, na którą obecnie zbieramy, będzie najważniejsza. To zoperowanie biodra i stawu kolanowego tak, by przygotować nogę do procesu wydłużania specjalnym aparatem. Podczas tej operacji lekarze wykonają także zabieg rozdzielenia zrośniętych paluszków. 

Weszliśmy na drogę, na końcu której jest sprawność i zdrowie naszego syna. Nie możemy z niej zejść, aż do końca. Z całego serca prosimy Cię o pomoc. Oli może być zupełnie sprawny, jednak jako rodzice nie jesteśmy w stanie zapłacić ceny za jego zdrowie… Wierzymy jednak, że z pomocą wielu ludzi o wielkich sercach nam się uda!

Rodzice Oliwierka

________________

➡️ Zbieramy dla Oliwierka Kloca - licytacje

➡️ Facebook: Oliwier Kloc

➡️ Instagram: Oliwier Kloc

Media o zbiórce Oliwierka:

supertydzien.pl - Przyszłość Oliwierka w naszych rękach!

dziennikwschodni.pl - Oliwiera z Chełma czeka 10 operacji, a ma dopiero siedem miesięcy. Ruszyła zbiórka

radio.lublin.pl - Oliwierek walczy o sprawność. Możesz mu pomóc

TVP3 Lublin

Oliwier Kloc

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 1 784 osoby
150 155,46 zł (35,52%)
Brakuje jeszcze 272 515,54 zł
Wesprzyj Wesprzyj