By nowotwór nigdy nie wygrał - pomóż Oliwce wygrać walkę o życie!

Oliwia Sojka

By nowotwór nigdy nie wygrał - pomóż Oliwce wygrać walkę o życie!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0164798
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja Oliwki

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Serca dla Maluszka
Oliwia Sojka, 5 lat
Kraków, małopolskie
Guz móżdżku
Rozpoczęcie: 2 Grudnia 2021
Zakończenie: 6 Kwietnia 2024

Opis zbiórki

Nasza córeczka w wieku niespełna trzech lat rozpoczęła ciężką i długą walkę o życie z chorobą nowotworową. Guz mózgu jest śmiertelnym zagrożeniem... Potrzebujemy pomocy, by ratować Oliwkę!

Oliwka zawsze była pogodnym i spokojnym dzieckiem. Nic nie zapowiadało, że jej i nasze szczęśliwe życie przewróci się do góry nogami… Gdy córeczka miała 9 miesięcy, zauważyliśmy, że przechyla główkę na prawą stronę. Zaniepokojeni, zaczęliśmy szukać przyczyny. To był początek trudnej drogi do strasznej prawdy...

Oliwia Sojka

Byliśmy u wielu lekarzy. Sprawdzony został wzrok, słuch Oliwki... Konsultowaliśmy problem z kilkoma specjalistami, w tym z neurologiem czy ortopedą. Zgodnie z zaleceniami lekarzy rozpoczęliśmy rehabilitację z uwagi na podejrzenie asymetrii. Wszyscy uspokajali nas, twierdząc, że rozwój córeczki jest prawidłowy. Powtarzali, że dolegliwości miną, jeśli będziemy kontynuować rehabilitację.

Gdy córeczka skończyła 18 miesięcy, zaczęła chodzić. Niestety to również dostarczyło nam powodów do niepokoju... Jej chód był bardzo niezgrabny, miała widoczne problemy z równowagą. Ponownie zaczęliśmy szukać przyczyny - znów zaczęła się wędrówka po specjalistach... Pomimo naszego uporu, wizyt w szpitalach i prywatnych gabinetach, żaden z lekarzy nie podzielał naszych obaw. W dalszym ciągu mówiono nam, że są to niegroźne problemy mięśniowe i należy kontynuować rehabilitację. Tak też robiliśmy. Niestety, mijały kolejne miesiące, a rehabilitacja nie przynosiła zamierzonych efektów.

Stan Oliwii ciągle się pogarszał... Córeczka zaczęła rano wymiotować. Lekarze dalej nie potrafili trafnie jej zdiagnozować. Przyczyn wymiotów upatrywano w problemach w układzie pokarmowym, sugerując nam wykonanie gastroskopii. Stan Oliwki pogorszył się na tyle, że znaleźliśmy się w szpitalu... To był 21 lutego. Oliwka miała bóle głowy, wymiotowała. Dopiero tam poznaliśmy straszną prawdę...

Oliwia Sojka

Po wykonaniu tomografii komputerowej głowy lekarze zdiagnozowali przyczynę wcześniejszych problemów Oliwki. Guz mózgu… Ogromny guz o wymiarach wielkości piłki - 6x6x8 centymetrów - umiejscowiony w lewej półkuli móżdżku. Nagle znaleźliśmy się w onkologicznym koszmarze, a nasza córka w samym środku dramatycznej walki o życie... W trybie pilnym przetransportowano ją do Centrum Zdrowia Dziecka, a już następnego dnia znalazła się na stole operacyjnym. Niestety mimo starań sztabu lekarzy guza nie udało usunąć się w całości. Operacja zostawiła też szereg powikłań... Nasiliły się zaburzenia koordynacji, lewe oczko zaczęło zezować, doszło do paraliżu nerwu twarzowego z prawej strony twarzy oraz mniejszej siły mięśniowej w lewej części ciała. 

To nie był koniec tragedii... Wykonany w październiku rezonans przyniósł straszne wieści - okazało się, że pozostała część guza zaczęła się powiększać... Podjęto decyzję o ponownej operacji. Po niej nasilił się paraliż mięśni nerwu twarzowego, widoczna jest asymetria twarzy, co wpływa też negatywnie na mowę. Operacja spowodowała też oczopląs i dalsze zaburzenia koordynacji. Lewa strona ciała jest dużo słabsza, przez co kolejny raz córeczka musiała uczyć się chodzić na nowo.

Zaczynamy od początku cały proces leczenia i rehabilitacji naszej Oliwki. Aby córeczka mogła wrócić do pełnej sprawności, najbliższe miesiące spędzi w szpitalach oraz na intensywnej rehabilitacji. Konieczna jest terapia neurologopedyczna, wizyty u okulisty, psychologa oraz neurologa. Czekamy także na konsultację z onkologiem, gdyż musimy zrobić wszystko, aby guz po raz kolejny nie zaczął odrastać...

Oliwia Sojka

Oliwkę czeka bardzo długi i żmudny proces leczenia, ale tylko w ten sposób jest w stanie wygrać z chorobą. Straszną jest myśl, że takie małe dziecko musi przez to wszystko przechodzić, a w tyle głowy mamy ciągłą możliwość nawrotu nowotworu. W tej bitwie musimy spróbować wszystkiego, musimy być silniejsi niż dotychczas - dla naszej córeczki! W tej bitwie musimy walczyć - o życie... O najcenniejsze, co mamy. W tej bitwie spróbujemy wszystkiego, by Oliwka mogła dalej żyć.

Pragniemy dla Oliwki wszystkiego, co najlepsze... Naszym najważniejszym celem jest zapewnienie jej jak najlepszej opieki specjalistów, którzy zapewnią jej fachową pomoc i dobiorą odpowiednie leczenie. To wymaga jednak ogromnych nakładów finansowych, których nie jesteśmy w stanie pokryć sami. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc. Wiemy, że z Waszym wsparciem będziemy mieć siłę i możliwość przezwyciężyć chorobę!

Za każdą okazaną pomoc z całego serca dziękujemy.

Rodzice Oliwki

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0164798
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki