Jak zawiązać buty jedną ręką? Paulina potrzebuje protezy

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 121 osób
43 415 zł (58,01%)
Zbiórka na cel
zakup protezy ręki

Paulina Kunowska, 15 lat

Miszewko, pomorskie

brak lewego przedramienia i dłoni

Rozpoczęcie: 25 Stycznia 2019
Zakończenie: 25 Lipca 2019

Zastanawiasz się codziennie, jak zapiąć zamek od kurtki, albo jak zawiązać buty? Nikt się nie zastanawia nad tym, że możliwość samodzielnego związania sobie włosów to ogromny przywilej. Paulina żyje bez jednej ręki! Dla niej każdy dzień zmaganie się z niepełnosprawnością. Nie zdajecie sobie sprawy, jak wiele utrudnień czeka na człowieka, który na co dzień posługuje się tylko jedną ręką. Wszędzie czają się przeszkody, które, trzeba pokonywać każdego dnia.

Paulina Kunowska

Dla większości z nasz odkręcenie zwykłej butelki nie stanowi problemu – dla Pauliny jest to wyzwanie. Takich wyzwań jest więcej, właściwie czają się na każdym kroku. Dlaczego do tej pory nikt nie stworzył dla niej protezy? Dlatego, że protezowanie ma sens, tylko wtedy, kiedy kończy się gwałtowny wzrost, i proteza wystarcza na dłużej. Ta chwila właśnie nastała, Paulina skończyła właśnie 15 lat. Nastał moment, w którym w bardzo prosty sposób, można odmienić jej życie! Proteza będzie dla Pauliny początkiem nowego życia, które ma szansę, choć minimalnie przypominać normalność.

15 lat to wiek, w którym człowiek najbardziej dostrzega swoje ograniczenia i wstydzi się swojej niepełnosprawności. Paulina bardzo wstydzi się swojej ręki, chowa ją, unika wzroku ludzi. Jak długo można zapadać się we własnych kompleksach i żyć z kalectwem, o którym nie da się zapomnieć.

Chowanie kikuta ręki, to nie sposób na to, by rozprawić się z innością. Proteza jest już rozwiązaniem w tej sytuacji. Ręka dzięki nowoczesnej protezie ruchomej, nie tylko zyska nowy wygląd, ale będzie też bardzo funkcjonalna. Wreszcie nie trzeba będzie chować kikuta, a będzie można zacząć uczyć się wykorzystywać nową rękę.

Paulina Kunowska

Kwota jest ogromna, ale cel dużo większy i ważniejszy. Młoda, ładna dziewczyna może wejść w dorosłe życie bez kompleksów i ograniczeń. To bardzo ważne, bo najbliższe lata będą wyznaczały jej drogę i wpłyną na całe dalsze życie. Życie w XXI wieku ma tę zaletę, że niepełnosprawność nie jest już wyrokiem. Możemy odmienić życie Pauliny, ale tylko wtedy, jeśli zadziałamy wszyscy razem.

Proteza, która spełni swoje zadanie, taka, której Paulina nie będzie się wstydziła, a która przede wszystkim ułatwi jej codzienne funkcjonowanie, kosztuje zbyt dużo, by rodzina mogła uporać się z tym sama.

Idzie wiosna, czyż to nie najlepszy czas, by pełen i szczery uśmiech pojawił się na twarzy tej wyjątkowej dziewczyny? Zatem do dzieła.
Za każdy grosz, Paulina będzie Wam niezmiernie wdzięczna, bo właśnie te wszystkie wpłaty, zmienią wkrótce jej nietypowe życie w absolutną normalność!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 121 osób
43 415 zł (58,01%)